معاون اجتماعی شهرداری تهران:

خانه اندیشمندان علوم انسانی، فضای اشتراکی می شود

خانه اندیشمندان علوم انسانی، فضای اشتراکی می شود کنکوری: معاون اجتماعی شهرداری تهران اعلام نمود که همچنان قائل به حمایت مالی از خانه اندیشمندان علوم انسانی هستیم.


امین توکلی زاده در گفت و گو با ایسنا، در واکنش به اخبار انتشار یافته درباره ی تعطیلی و تخریب خانه اندیشمندان علوم انسانی اظهار داشت: از مدتی قبل با نامه دستگاه های نظارتی، برای شهرداری مسجل شد که باید نحوه واگذاری و بهره برداری از برخی مجموعه های تحت نظر این نهاد، که در سنوات گذشته واگذار شده اند، بررسی شود و خانه اندیشمندان علوم انسانی همچون این مجموعه ها است.

وی با اعلان اینکه چند بار با مدیران خانه اندیشمندان مکاتبه شده و اخطارهای لازم به آنها داده شده بود، با تکیه بر این که همکاران حوزه مطالعاتی شهرداری با مدیران این مجموعه بمنظور ایجاد تغییر فضای کاری در این ساختمان صحبت کرده بودند، اظهار داشت: بنا بر این است که خدمت گسترده تری در این زمینه برای فعالان علوم انسانی اتفاق افتد.

وی اظهار داشت: مجموعه خانه اندیشمندان علوم انسانی یک مجموعه بزرگ با بیش از ۳۰ اتاق و سالن همایش است که بیش از ۹ سال می شود که در اختیار یک طیف خاص از فعالان این حوزه قرار گرفته است.

توکلی زاده اضافه کرد: خانه اندیشمندان از گران ترین املاک اجتماعی شهرداری است و بر اساس گزارش ها از این مجموعه به نحو احسن استفاده نمی شود و نگهداشت آن هم به درستی اتفاق نیفتاده است.

معاون شهردار تهران عنوان کرد: خیلی از اتاق های این مجموعه بلا استفاده است و آن چه که از محصولات و جلسات بر می آید این است که جمع بهره برداران حاضر از این مجموعه با یک سبک نگاه خاص و جریان محدود فکری کار را پیش می برند.

وی با اشاره به این که شهرداری تهران در سنوات اخیر حمایت های مالی از خانه اندیشمندان داشته است، گفت: ما همچنان هم قائل به ادامه حمایت مالی هستیم اما باید از فضا به درستی استفاده گردد تا دیگر طیف ها هم امکان بهره برداری از این مجموعه را داشته باشند.

توکلی زاده با تأکید بر این که باید مجموعه واقعی از اندیشمندان علوم انسانی بتوانند از این فضا استفاده کنند، اظهار داشت: طبق بررسی های انجام شده تصمیم گرفته شده که شکل فعلی فعالیت مجموعه تغییر کرده و نسبت به شرایط فعلی کار گسترده تری انجام گیرد.

وی با ابراز تاسف از این که برخی رسانه ها با شایعه پراکنی اخبار نادرستی در خصوص تخلیه و تخریب خانه منتشر نمودند، اظهار داشت: مشخص است انتشار این اخبار با چه نیتی است و هدفشان از ایجاد این هجمه به شهرداری چیست.

معاون شهردار تهران با تأکید بر این که بحث تخلیه، تخریب و پلمب این مجموعه از اساس دروغ است، اظهار داشت: برخی رسانه ها روز گذشته از مجموعه بازدید داشته و متوجه تناقض گویی ها شده اند و بطور قطع نحوه بهره برداری از خانه اندیشمندان باید تغییر کند و به فضای اشتراکی تبدیل گردد تا مجموعه فراگیرتر در عرصه اندیشه علوم انسانی از این فضا بهره ببرند.

توکلی زاده با اشاره به صدور رای قضایی، در خصوص مهلت ۲۰ روزه تخلیه خانه اندیشمندان، اظهار داشت: این تصمیم قبل تر بمنظور بازسازی و ایجاد تغییرات در ساختمان گرفته شد اما با وجود صدور این رأی ما بدنبال تخریب نیستیم و تنها بحث تغییر فضای کاری است.

معاون شهردار تهران از ابهامات مربوط به نحوه واگذاری خانه اندیشمندان نیز توضیحاتی داد و اظهار داشت: دستگاه های نظارتی، پیگیر ابهامات موجود هستند و نامه ای هم در این خصوص به مرکز حقوقی شهرداری ارسال شده است و از مرکز حقوقی خواستیم که بررسی کند که آیا نحوه واگذاری از نظر آنها قانونی بوده یا خیر و با اتمام این بررسی ها رسانه ها را در جریان خواهیم گذاشت.

توکلی زاده در آخر به فضاسازی رسانه ای یک جریان خاص درباره ی خانه اندیشمندان علوم انسانی اشاره نمود و اظهار داشت: این جریان، بطور معمول سردمدار ایجاد تنش و التهاب فکری در کشور بوده و بررسی نظارتی آن خالی از لطف نیست.

وی ادامه داد: انتشار اخبار کذب در باره خانه اندیشمندان مصداق بارز این تنش آفرینی است.

منبع:

1402/04/17
09:39:23
5.0 / 5
274
تگهای خبر: دستگاه , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور