معاون آموزشی دانشگاه تهران خبر داد

تسهیل روند صدور دانشنامه های دانشگاه تهران

تسهیل روند صدور دانشنامه های دانشگاه تهران به گزارش کنکوری معاون آموزشی دانشگاه تهران ضمن اشاره به صدور الکترونیکی گواهی اشتغال به تحصیل و تسهیل در روند صدور دانشنامه ها و عدم تفکیک آموزش و پژوهش و اظهار داشت: تفکیک آموزش و پژوهش خطاست چون که آموزش پایه و اساس کار دانشگاه است.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، دکتر محمود کمره ای در مراسم معرفی دکتر محمد میره ای بعنوان مدیرکل جدید خدمات آموزشی دانشگاه تهران، آموزش را اساس کار علمی در دانشگاه دانست و اظهار داشت: کیفیت دانشگاه به کیفیت آموزش دانشگاه است. در دنیا دانشگاهی نداریم که در پژوهش قوی و بنام و شناخته شده باشد ولی آموزش ضعیفی داشته باشد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران اضافه کرد: بدون آموزش قوی نمی توان کار پژوهش قوی انجام داد. یک دانشجویی آموزش دیده خوب و قوی می تواند یک پژوهش خوب و قوی عرضه بدهد.

وی تصریح کرد: آموزش از پژوهش جدا نیست. با ترکیب آموزش و پژوهش، فناوری تولید می شود و تولید یک فناوری و یک محصول جدیدی بدون تربیت یک محقق قوی و فردی که آموزش قوی دیده باشد، ممکن نیست.
دکتر کمره ای ضمن اشاره به صدور الکترونیکی گواهی اشتغال به تحصیل و تسهیل در روند صدور دانشنامه ها خاطرنشان کرد: تفکیک آموزش و پژوهش خطاست چون که آموزش دانشگاه پایه و اساس کار دانشگاه است و آموزش خوب و قوی سرآغاز فعالیتهای علمی برای دانشگاه و کشور است.
او در آخر با تکیه بر حفظ کیفیت در امور آموزشی، اظهار داشت: در همه فرایندهای آموزشی باید کیفیت ملاک عمل قرار بگیرد؛ چون که مسائل روزمره و گذرا تمام می شوند، ولی آنچه که می ماند کیفیت است.
در ادامه این مراسم، دکتر علی طاهری میرقائد، مدیرکل سابق خدمات آموزشی دانشگاه تهران طی سخنانی از سامانه سپاری، بازبینی آیین نامه های آموزشی مقاطع مختلف، اسکن کلیه مدارک دانشجویان قدیمی و اسناد آموزشی بعنوان اقدامات اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه در سالهای اخیر نام برد.
دکتر طاهری میرقائد از بازبینی و تصویب دستورالعمل تدوین رساله ها، صدور و ارسال گواهی های اشتغال به تحصیل به صورت الکترونیکی، تأیید معافیت های نودانشجویان از راه سامانه epolice، تسهیل در روند صدور دانش نامه ها و… بعنوان دیگر اقدامات حوزه خدمات آموزشی دانشگاه تهران یاد کرد.
وی ضمن اشاره به شیوع کرونا و مشکلات ناشی از آن، اظهار داشت: در این دوره مشکلاتی برای برگزاری کلاس های غیرحضوری وجود داشت و بعضاً دانشجویانی بودند که ابزار لازم جهت استفاده از این کلاس ها را نداشتند؛ که طی هماهنگی با معاونت های دانشجویی و فرهنگی تسهیلاتی برای تهیه لپ تاپ و گوشی هوشمند برای آنان در نظر درگرفته شد.
دکتر طاهری میرقائد عرضه خدمات آموزشی در شرایط انتشار کرونا و موفقیت دانشگاه تهران در این دوره را حاصل انسجام بین مسؤلان و کارشناسان آموزشی دانست و اضافه کرد: اساسا بدون همراهی و همدلی کارشناسان و مسؤلان آموزش این موفقیت ها میسر نبود.
بازبینی آیین نامه ها، پیاده سازی مصوبات شورای آموزشی، تهیه دستورالعمل برای پذیرفته شدگان جدید در دوره کرونا، استقرار میز خدمت برای پاسخگویی به دانشجویان و مراجعان از دیگر خدماتی بود که مدیرکل سابق خدمات اموزشی دانشگاه به آن پرداخت.
دکتر طاهری میرقائد در انتها با اشاره به اینکه در دوره کرونا زیرساخت های خوبی در دانشگاه به وجود آمد، تصریح کرد: این ظرفیت ها زمینه مناسبی برای آموزش ترکیبی در دانشگاه بوجود آورده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر محمد میره ای، مدیرکل جدید خدمات آموزشی دانشگاه تهران هم به اهمیت نیروی انسانی در حوزه آموزش اشاره نمود و اظهار داشت: با توجه با سابقه بالای کارکنان بخش آموزش، اگر اندیشه ای برای جانشین پروری این نیروها صورت نگیرد، در آینده گرفتار چالش اساسی در بخش نیروی انسانی خواهیم شد.
وی ترمیم نیروی انسانی، بهبود سرمایه های انسانی و بهبود شرایط کارکنان آموزش را همچون برنامه های اداره کل خدمات آموزشی در آینده برشمرد.
دکتر میره ای با تکیه بر ادامه سامانه سپاری در بخش های مختلف آموزش، اظهار داشت: معتقدیم با سامانه سپاری فرایندها، اصولی مانند شفافیت، دقت، سرعت و پاسخگویی بهتر رعایت می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، وی در بخش دیگری از سخنان خود بر رابطه بیشتر و بهتر با دانشکده ها و واحدهای دانشگاه، تفویض اختیار به صف و همینطور توجه بیشتر بر فرایندهای آموزشی در بخش دانشجویان بین الملل تصریح کرد.
منبع:

1401/03/03
22:37:51
5.0 / 5
211
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , پژوهش , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور