آیت الله حسینی بوشهری مطرح كرد:

همكاری جامعه مدرسین و سازمان تبلیغات برای تقویت كارهای فرهنگی

همكاری جامعه مدرسین و سازمان تبلیغات برای تقویت كارهای فرهنگی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: جامعه مدرسین برای تقویت فضاهای دینی و تبلیغی با سازمان تبلیغات اسلامی همکاری می کند.


به گزارش کنکوری به نقل از مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری قبل از ظهر یکشنبه در دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و معاونان وی، با اعلان اینکه جامعه مدرسین یک نهاد حوزوی کهن است که بیش از نیم قرن سابقه فعالیت دارد، اظهار داشت: از روزهای نخست که جمع معدودی بعنوان بنیانگذاران جامعه مدرسین دور هم جمع می شدند و با آرمان بلندی تحت عنوان تشکیل دولت اسلامی با رهنمودهای امام راحل دنبال می کردند، جلساتی داشتند و تبادل نظر می کردند، دستگاه خفقان طاغوت همه عناصر شاخص آن روز جامعه را زیر نظر داشت و هر امضایی که زیر اطلاعیه ای وجود داشت کافی بود صاحب امضا در دادگاه محاکمه شود. وی با اشاره به تدوین کارنامه جامعه مدرسین در ۸ جلد، اظهار نمود: بزرگان جامعه مدرسین همچون آیت الله یزدی و آیت‎الله مصباح یزدی پای اطلاعیه هایی که در آن شرایط خیلی سنگین و مهم بود امضا کردند. متأسفانه گاهی اوقات حرف هایی شنیده می شود که با واقعیت سازگار نیست.آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به نقش محوری جامعه مدرسین نسبت به سایر نهادهای حوزوی، اظهار نمود: بزرگان ما همچون حضرات آیات مشکینی و یزدی و پیش از ایشان حضرت آیت الله العظمی فاضل لنکرانی و دیگر بزرگان که در رأس جامعه مدرسین بودند تلاششان این بود که جامعه مدرسین بعنوان الگو و پایگاه بصیرتی و انقلابی، اهداف متعالی را دنبال کنند. ما هم بنا داریم اهداف متعالی را دنبال نماییم، گرچه اقتضائات زمان ما متفاوت از گذشته است اما اهداف نباید گم شود. رئیس جامعه مدرسین اضافه کرد: همه همین نگاه را دارند که حرکت انقلابی جامعه مدرسین پیوسته و مستمر ادامه پیدا کند و نقش الگویی برای حوزویان در پاسداری از دستاوردهای نظام در کنار مقام معظم رهبری داشته باشد.آیت الله حسینی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود در مورد تبلیغات دین، بیان داشت: یکی از آرزوهای ما پیش از انقلاب اسلامی این بود که بستری برای عرصه تبلیغ دین برقرار شود. همه راه ها به روی ما بسته بود. مهم ترین تریبون ما منبر بود ولی دستگاه طاغوت همه کسانی که زبان گویایی برای تبلیغ دین داشتند تحت فشار قرار می دادند.
وی خطاب به حجت الاسلام والمسلمین قمی اظهار داشت: الان با پشتوانه ای که شما دارید و تریبون های مختلفی که در مساجد، کانون ها، مجامع مردمی و… وجود دارد انتظار این است که لطمه ها و ناهنجاری های جامعه کم شود. پرسش نسبتاً جدی مطرح است که این لطمه ها چرا باید اتفاق بیفتد. روزگاری ما قدرت اختیار و فعالیت نداشتیم و طرح و ابتکار را از ما گرفته بودند، اما امروز دستگاه های موازی هستند که در کنار سازمان تبلیغات اسلامی کار تبلیغی انجام می دهند. رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با ابراز نگرانی از تغییر ظواهر فرهنگی قم در سالهای اخیر که سبب نگرانی رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید شده است، بر لزوم تلاش مجموعه های تبلیغی و حوزوی برای کاهش لطمه های اجتماعی اصرار کرد.آیت الله حسینی بوشهری با اعلان اینکه هجمه های فرهنگی، نسل جوان را نشانه گرفته است، اشاره کرد: امروز توجه به نسل جوان باید یکی از ضرورت های فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی و دستگاه های تبلیغی باشد به شکلی که مساجد باید مملو از جمعیت نسل جوان باشد. وی ادامه داد: باید راهکارهایی برای ایجاد جاذبه برای جوانان در نظر گرفته شود که از یک سو جوانان در دام دشمن گرفتار نشوند و از طرف دیگر گرایش های دینی و مذهبی آنها تقویت شود. وی در مورد درصد بالای همراهی مردم با دین، اظهار نمود: بیشتر مردم ما نگاه دینی دارند. البته در رفتارهای اجتماعی ممکنست مسائلی را لمس نماییم اما در بزنگاه ها عشق به ارزش های انقلاب در جامعه ستودنی است. حضور گسترده مردم در مراسم خاکسپاری پیکر سردار سلیمانی نمونه بارز عشق به انسان های ارزشی است. البته قسمتی از مشکلات مربوط به مسائل معیشتی مردم است. بدین سبب عوامل مختلفی دست به دست هم می دهد که احساس می کنم آورده های ما کم است. البته این مساله تنها متوجه سازمان تبلیغات اسلامی نیست که مثلاً کاری انجام نداده یا برنامه ریزی نکرده، بلکه عوامل مختلف دست به دست هم می دهند که خروجی این می شود. رئیس جامعه مدرسین با اشاره به تشکیل قرارگاه فرهنگی در قم اشاره کرد: امیدوارم طراحی کلی برای کل کشور همچون قم صورت گیرد که فضاهای دینی پررنگ شود. جامعه مدرسین هم هر کاری که بتواند دراین زمینه همکاری لازم را خواهد داشت.آیت الله حسینی بوشهری در مورد تقویت عرصه های اجتماعی در رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی، اضافه کرد: ما شاهد تلاش شما در عرصه تبلیغی و اجتماعی هستیم. حضور فعال شما در عرصه های اجتماعی همچون کمک رسانی در زلزله، سیل و… نشان دهنده دغدغه مندی شماست. در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گزارش مختصری از کارهای سازمان تبلیغات اسلامی ارائه نمود.

1399/10/21
21:00:56
0.0 / 5
1178
تگهای خبر: تبلیغات , دستگاه , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور