رییس دانشگاه محقق اردبیلی:

ارتباط دانشگاه با بدنه جامعه برقرار نیست

ارتباط دانشگاه با بدنه جامعه برقرار نیست كنكوری: اردبیل - رییس دانشگاه محقق اردبیلی اظهار داشت: هم اكنون ارتباط لازم و مطلوب بین دانشگاه و بدنه جامعه برقرار نشده و فاصله بخش های مختلف اجتماع با محیط های علمی همچنان زیاد است.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، عزیز حبیبی روز دوشنبه در جلسه نخبگان و فرهیختگان استان اردبیل با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اضافه كرد: نه تنها فاصله بین دانشگاه با جامعه زیاد است بلكه اغلب دانشگاه های كشور هم به صورت جزیره ای عمل می كنند، اگر نگاه به دانشگاه ها جزیره ای باشد نخواهیم توانست از توانمندی های محیط های علمی به خوبی استفاده نماییم.
وی تصریح كرد كه دانشگاه ها باید به سمت ایده و روش های نوین گام برداشته و به صورت مكمل هم عمل كنند.
حبیبی با اشاره به اینكه دانشگاه محقق اردبیلی جامع محور شده است، تصریح كرد: دانشگاه های نسل چهارم در زمره دانشگاه جامع محور قرار گرفته اند و با عنایت به قرار گرفتن دانشگاه محقق اردبیلی در این زمره باید برای توسعه آن نقشه راه تدوین شود.
او با اشاره به ایجاد نخستین مركز رشد در این دانشگاه در سال 85 اظهار داشت: ساختمان مركز رشد نوآوری دانشگاه محقق اردبیلی آماده افتتاح است و نیاز است كه پارك علم و فناوری در استان مورد حمایت قرار گیرد.
حسین شایقی رییس بنیاد نخبگان استان اردبیل هم در این جلسه اظهار داشت: این استان دارای توانمندی های زیادی در بخش گردشگری، منابع طبیعی بخصوص گردشگری سلامت می باشد و باید از این ظرفیت ها استفاده بیشتری صورت گیرد.
او افزود: بنیاد نخبگان تلاش می كند با همكاری سازمان های دیگر زمینه شناسایی و پشتیبانی از استعدادهای برتر را فراهم آورد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری برای دیدار یك روزه روز دوشنبه وارد اردبیل شد.
دیدار با امام جمعه اردبیل، دیدار با نخبگان و فرهیختگان استان، افتتاح مركز نوآوری، بازدید از شركت صنعت هوشمان آرتاویل، بازدید از شركت تولیدی سوت ماشین، بازدید از شركت الكترونیكی پردازش سبلان و بازدید از شركت آذرسایان ماشین همچون برنامه های سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به اردبیل است.
6016/7110


1397/07/02
15:59:47
5.0 / 5
5402
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور