وزیر علوم:

وزارت خانه های علوم و صنعت توافق نامه همكاری امضا كردند

وزارت خانه های علوم و صنعت توافق نامه همكاری امضا كردند كنكوری: سمنان - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از انعقاد تفاهم نامه همكاری بین این وزارت خانه و صنعت، معدن و تجارت با مبحث تأثیرپذیری دانشگاه ها بر صنعت اطلاع داد.به گزارش كنكوری به نقل از مهر، منصور غلامی ظهر دوشنبه در حاشیه سفر به سمنان برای افتتاح طرح های عمرانی این استان و در جمع خبرنگاران، درباره آخرین وضعیت تعامل بین صنعت و دانشگاه های سطح كشور، توضیح داد: وزارت علوم تفاهم نامه ای را با وزارت صمت امضا كرده كه بر مبنای آن تأثیرپذیری صنایع از دانشگاه ها افزایش می یابد و بنابراین یكی از دغدغه های همیشگی بحث توسعه یعنی پیوند بین علم و صنعت در این حوزه كاهش خواهد یافت.
وی اضافه كرد: رویكرد مهارت افزایی در مجموعه وزارت علوم به مثابه یك سیاست همواره مورد تاكید است بنابراین تلاش داریم تا با پیوند میان صنعت و دانشگاه در جهت مهارت افزایی دانشجویان گام های خوبی را برداریم اما شرط این امر آن است كه اگر الگوهایی برای افزایش علوم و دانش در دانشگاه ها به كارگیری می گردد حتماً مبتنی بر پژوهش محوری باشد.
افزایش نقش آفرینی دانشگاه در بدنه جامعه
وزیر علوم بابیان اینكه طرح مهارت آموزی در میان دانشجویان هم در دانشگاه های كشور آغازشده است، تاكید كرد: خوشبختانه استقبال خوبی از این طرح در سطح مراكز آموزش عالی صورت گرفته و باید گفت تأثیرگذاری علم و فناوری بر سواد دانشجویان خوشبختانه در حال شكل گیری است و ما معتقد هستیم این امر یك ركن اصلی در مجموعه وزارت علوم به حساب می آید.
غلامی بابیان اینكه كمك به اثرگذاری بیشتر علم و فناوری یكی از اهداف تفاهم نامه همكاری بین وزارت علوم و صمت است، تاكید كرد: این طرح دو هدف دیگر را هم در كنار مهارت آموزی دانشجویان دنبال می كند كه آن هم ملموس كردن حضور دانشگاه ها در بدنه جامعه و اشاعه طرح های پژوهش محور است.
وی اضافه كرد: تفاهم نامه همكاری مذكور بین وزارت علوم و وزارت صنعت، معدن و تجارت مطمئناً تأثیرپذیری صنایع از دانشگاه ها را در آینده بالا می برد.
حمایت از دانشجویان متأهل
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه دیگر طرح وزارت خانه در كنار همراهی صنعت را پشتیبانی از دانشجویان دانست و اظهار داشت: ماهانه هفت میلیون ریال تسهیلات به دانشجویان مقطع دكتری پرداخت می گردد كه این امر می تواند كمك خوبی به این دانشجویان برای تحصیلشان باشد.
غلامی هدف از این كار را ارتقای رفاه دانشجویان و دوری آن ها از دغدغه های روزمره برای تمركز بر روی تحصیل دانست و ابراز كرد: برنامه وزارت علوم برای دانشجویان متاهل هم عرضه تسهیلات اجاره خانه تا سقف ۱۵ میلیون تومان است.
وی اضافه كرد: وزارت علوم می خواهد تا در ارتقای رفاه دانشجویان اقدامات موثری را صورت دهد.

1397/06/05
14:38:44
5.0 / 5
4547
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور