در شورای دانشگاه مطرح شد؛

ضرورت تدوین طرح جامع فضای سبز دانشگاه تربیت مدرس

ضرورت تدوین طرح جامع فضای سبز دانشگاه تربیت مدرس كنكوری: نشست شورای مدیریت سبز دانشگاه تربیت مدرس برگزار گردید و در این نشست، اهمیت توجه به فضای سبز دانشگاه و ضرورت تدوین طرح جامع برای آن مورد تاكید قرار گرفت.به گزارش كنكوری به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، محسن محمدزاده معاون پشتیبانی و منابع انسانی و قائم مقام رئیس دانشگاه در شورای مدیریت سبز بر مدیریت انرژی، آب، پسماند و تفكیك آن از مبداء تصریح كرد.
كیومرث مظاهری رئیس دانشكده مهندسی مكانیك دانشگاه تربیت مدرس در این نشست با تاكید بر اهمیت ضرورت آشنایی با پدیده احتراق در كشور اظهار داشت: كاهش آلودگی محیط زیست، جلوگیری از افزایش گازهای گلخانه ای، جلوگیری از پدیده های حریق و انفجار، كاهش هزینه های بالای نگهداری و تعمیرات سامانه های احتراقی، كاهش قابل توجه مصرف سوخت در كشور، وابستگی اغلب صنایع تولیدات، وسایل حمل و نقل و مواد خوراكی به پدیده احتراق همچون عوامل اهمیت آن است.
وی تصریح كرد: باید به مساله بهینه سازی مصرف انرژی و احتراق به طور جدی در دانشگاه پرداخته شود و در این زمینه فرهنگ سازی صورت گیرد.
رئیس دانشكده مهندسی مكانیك دانشگاه تربیت مدرس تصریح كرد: با عنایت به نیاز كشور به حداقل ۲۰ هزار تكنسین در این زمینه، با تربیت تكنسین مورد نیاز ضمن تولید كارآفرینی می توانیم دانشگاهی پیشرو در این زمینه باشیم.
در این نشست مبحث ارزیابی، عارضه یابی و درمان خشكیدگی درختان چنار دانشگاه هم عنوان شد.
در ادامه اعضای شورا بر اهمیت حفظ و نگهداری فضای سبز در دانشگاه و تدوین برنامه مدون و طرح جامع برای آن تاكید نمودند.

1396/10/08
21:32:59
5.0 / 5
5001
تگهای خبر: دانشكده , دانشگاه , مهندسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور