پاسخ به یك پرسش مهم:

چرا وقتی باران می بارد اینترنت ضعیف است!

چرا وقتی باران می بارد اینترنت ضعیف است! به گزارش کنکوری، همشهری آنلاین نوشت: اگر متوجه شده اید که اینترنت شما در زمان بد بودن هوا ضعیف می شود، تنها نیستید. آب و هوای بد امکان دارد تأثیر غیرمنتظره ای بر پهنای باند شما داشته باشد.


آب و هوا بر اتصال اینترنت شما تأثیر می گذارد، اما نه آن طور که فکر می کنید. باران شدید می تواند بر پهنای باند شما تأثیر بگذارد، اما خود باران دردسر زیادی ایجاد نمی نماید. پس چرا وقتی باران می بارد وای فای شما کند می شود؟
کارشناسان فاش کرده اند که در واقع این رفتار انسان ها است که بر سرعت اینترنت اثر می گذارد. در آب و هوای بارانی، افراد بیشتری ترجیح می دهند به جای بیرون رفتن در خانه بمانند.
جیمز جین کانگ و پل هاسکل داولند از دانشگاه ادیت کوان متخصصان فناوری در «The Conversation» می نویسند: «وقتی باران می بارد، احیانا افراد بیشتری تصمیم می گیرند در خانه بمانند یا در خانه کار کنند و این سبب افزایش استفاده از اینترنت می شود. هنگامی که تعداد زیادی از افراد از اینترنت استفاده می نمایند، پهنای باند محدود موجود به سرعت مصرف و در نتیجه کاهش سرعت ظاهری ایجاد می شود.»
با این وجود، وضعیت بد آب و هوایی مانند طوفان می تواند عواقب دیگری داشته باشد. طوفان می تواند برای هر کابلی در منطقه شما مشکل ایجاد کنند. طوفان با سیگنال بی سیم روتر شما تداخل ندارد، اما آب و هوای بد می تواند اتصال WiFi را به روش های دیگر تحت تأثیر قرار دهد. باران یا باد شدید می تواند به کابل های هوایی که پهنای باند شما را تأمین می کنند، صدمه برساند. اتصالات ضعیف در مرکز مبادله اینترنت سرعت اینترنت شما را در زمان طوفان می کاهد.
۵۸۵۸منبع:

1402/06/18
12:18:48
5.0 / 5
248
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور