جشنواره فرهنگی، ادبی سلمان فارسی تمدید گردید

جشنواره فرهنگی، ادبی سلمان فارسی تمدید گردید به گزارش کنکوری، اصفهان اینروزها جشنواره ای فرهنگی ادبی در اصفهان و با هدف تولید محتوا در مورد سلمان فارسی در حال برگزاری است. شهری که طبق منابع، محل متولد این صحابی پیامبر (ص) بوده و از سوی ایشان به سلمان محمدی شهرت یافته است.مهزناز آزاد، دبیر اجرایی جشنواره فرهنگی ادبی سلمان فارسی، در گفتگو با ایسنا و با اشاره به اینکه سلمان فارسی یکی از شاخص ترین ایرانی ها مسلمان است، بیان نمود: معرفی بهتر و بیشتر سلمان فارسی به ایرانی ها و جمع آوری اطلاعاتی از منابع مختلف با محوریت سلمان فارسی که از قلم افتاده یا کمتر به آنان توجه شده، هدف این جشنواره است که برای نخستین بار در سطح کشور برگزار می گردد و دبیرخانه جشنواره هم در اصفهان است.

او با اشاره به اینکه تولیدات ادبی و پژوهشیِ این جشنواره به صورت یک کتاب منتشر خواهند شد، افزود: جمع آوری داده ها و تولید محتوا از طرف پژوهشگران و اهالی ادب و فرهنگ و عرضه آن در چارچوب هایی همچون مقالات، اشعار و داستان ها با مبحث سلمان فارسی رویکرد این جشنواره است.

آزاد ضمن اشاره به این که جشنواره در دو بخش عمومی و ویژه برگزار می شود، خاطرنشان کرد: در قسمت عمومی، قالب های شعر، داستان کوتاه و مقاله در نظر گرفته شده و علاقه مندان می توانند آثار خویش را در این قالب ها با موضوع هایی همچون چالش های اجتماعی، فرصت ها و تهدیدهای فرهنگی، آب و زاینده رود ارسال نمایند. رویکرد در این بخش، پرداختن به چالش های فرهنگی و اجتماعی بخصوص آب زاینده رود است.

دبیر اجرایی این جشنواره در مورد بخش ویژه جشنواره «فرهنگی، ادبی سلمان فارسی» هم توضیح داد: این بخش در چارچوب مقالات دانشگاهی و پژوهشی برگزار می شود و موضوعات آن شامل سلمان محمدی است که همان سلمان فارسی است و پیامبر (ص) او سلمان محمدی نامید، همینطور اندیشمندان و مکتب اصفهان و دیدگاه آنان به سلمان فارسی، اصفهان شناسی و تاریخ جی از سایر موضوعات جشنواره است. لازم به ذکر است که منابع بسیار زیادی در این بخش در مورد سلمان فارسی وجود دارد. دربخش ویژه به مقالاتی که به سلمان فارسی پرداخته باشند، امتیاز بیشتری تعلق خواهد گرفت.

او با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار به جشنواره «فرهنگی، ادبی سلمان فارسی»، تا ۳۱شهریورماه تمدید شده است، اضافه کرد: تاریخ اعلام اختتامیه جشنواره هم نیمه‌ی مهرماه خواهد بود و امیدواریم که تعداد و کیفیت آثار به نحوی باشد که در هر مبحث و هر قالب ۳ نفر برگزیده شوند؛ ضمن این که در قسمت عمومی، ۹ نفر برگزیده خواهند شد و در قسمت ویژه هم در هر مبحث سه نفر برگزیده خواهیم داشت.

آزاد با اشاره به اینکه در قسمت عمومی، ۳ داور و در قسمت ویژه هم ۳ داور، آثار ارسالی را ارزیابی خواهند کرد، اظهار داشت: برای داوری و قضاوت هم تلفیقی از داوران کشوری و استانی انتخاب شده اند و تلاش ما بر اینست که جوایز به دلیل این که این جشنواره برای نخستین بار برگزار می شود، قابل توجه باشد.منبع:

1402/06/10
16:30:06
5.0 / 5
235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور