جشنواره داستان کوتاه با محوریت سیره پیامبر (ص)

جشنواره داستان کوتاه با محوریت سیره پیامبر (ص) کنکوری: فراخوان هشتمین جشنواره «داستان کوتاه خاتم» با محوریت سیره پیامبر اکرم صلی الله با همکاری کانون پرورش فکری و دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر گردید.


به گزارش کنکوری به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، در متن این فراخوان آمده است: «شخصیت پیامبر اعظم دارای ابعاد وسیع و والایی است. خداوند متعال در قرآن کریم ایشان را به عنوان اسوه عصرها و نسل ها و رحمت برای عالمیان معرفی کرده است. (لقد کان لکم فی رسول الله اسوه حسنه) هم چنین ایشان خود در حدیثی می فرمایند: انّی بُعثتُ لمکارم الاخلاق.
در عصر فعلی که تفکرات افراطی و فرقه های تکفیری و... در پی اسلام هراسی هستند و می کوشند چهره ای خشونت­بار از دین محمدی(ص) نشان دهند، لازم است برای نشان دادن جلوه های انسانی و رحمانی دین مبین اسلام و معرفی پیامبری که همیشه مصداق رحمت و مهربانی و رأفت بوده و سیره زندگی پربار ایشان، بهترین الگو برای زیستن است، بیش از پیش بکوشیم.»
در این جهت جشنواره ادبی خاتم تلاش می کند تا با تشویق و حمایت پدیدآورندگان آثار ادبی فاخر و ارزشمند، با تاکید بر آموزه های نیکو و ارجمند زندگی آن حضرت، رسالت خودرا به انجام رساند.
بر این اساس، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان، باتوجه به تفاهم نامه منعقد شده با دفتر نشر فرهنگ اسلامی با دبیرخانه این جشنواره در بخش کودک و نوجوان همکاری می کند.
قالب و موضوع این جشنواره داستان و روایت داستانی با الهام از بینش، روش، کنش و منش پیامبر اکرم صلی الله در رفتار انسان امروز باتوجه به نیاز­های مخاطب و شرایط امروز جهان و مستند به اسناد و روایات معتبر اعلام شده است.
همین طور گروههای سنی نونگاه (۱۲+) (اعضای کانون و مخاطبان آزاد) و گروه سنی نوجوان (۱۵+) (اعضای کانون و مخاطبان آزاد) می توانند در این مسابقه شرکت نمایند.
علاقه مندان تا ۱۵ اسفند فرصت دارند آثار خودرا ارسال نمایند. آثار رسیده از استانها از طرف هیئت انتخاب اولیه (کارشناسان مدیریت آفرینش های ادبی و هنری کانون) بررسی و آثاری که استانداردهای لازم را دارا باشند برای داوری پایانی به دبیرخانه جشنواره ارسال خواهد شد.
در عین حال مقرر است آن دسته از کودکان و نوجوانان شرکت کننده در این فراخوان که عضو کانون نیستند، به عضویت مراکز کانون پرورش فکری پذیرفته شوند.
همین طور آثار بعد از دریافت، از طرف کارشناس ادبی استان جمع آوری و به همراه جدول لیست شرکت کنندگان و مشخصات کامل آنها بوسیله نامه ی اداری با امضای مدیرکل استان، به سامانه اداری مدیریت آفرینش های ادبی و هنری ارسال خواهد شد.
در همین حال بر ارسال هر اثر در فایل جداگانه با فرمت word و فونت Bnazanin ۱۴ ذخیره و مجموع آثار استان در یک فایل کامل از طرف کانون استان به دبیرخانه تاکید گردیده است.
آیین پایانی و اهدای جوایز نیز در اردیبهشت ۱۴۰۲ انجام می شود. سپس آثار برگزیده جشنواره در قالب کتاب از طرف انتشارات کانون پرورش فکری، چاپ و منتشر خواهد شد.
بر طبق این گزارش جوایز سه اثر برتر در بخش بزرگسال (آثار تولید شده برای مخاطب «کودک و نوجوان») به ترتیب به این شکل خواهد بود: نفر اول ۱۴۰ میلیون ریال به همراه دیپلم افتخار، نفر دوم ۱۰۰میلیون ریال به همراه دیپلم افتخار و نفر سوم۷۰میلیون ریال به همراه دیپلم افتخار.
همین طور جوایز سه اثر شایسته قدردانی به نفرات چهارم تا ششم ۱۰میلیون ریال به همراه لوح تقدیر اهدا خواهد شد.
جوایز نویسندگان برگزیده دو گروه سنی نونگاه و نوجوان نیز شامل نفر اول معادل ۳۰میلیون ریال به همراه لوح قدردانی، نفر دوم معادل ۲۰میلیون ریال به همراه لوح قدردانی و نفر سوم معادل ۱۰میلیون ریال به همراه لوح قدردانی است.
علاقه مندان به شرکت در این رویداد برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره های ۰۲۱۸۸۹۷۱۲۸۰ و ۰۲۱۸۸۹۵۴۸۶۶ داخلی ۱۲۰ دبیرخانه بخش کودک و نوجوان جشنواره خاتم یا شماره همراه ۰۹۱۲۷۱۰۳۱۰۴ تماس بگیرند.1401/11/09
13:31:06
5.0 / 5
235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور