شروع پروسه انتخاب رشته کنکوری ها از امروز

شروع پروسه انتخاب رشته کنکوری ها از امروز کنکوری: پروسه انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز شده در کنکور 1401 از امروز هفدهم مرداد ماه شروع می شود.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، پروسه انتخاب رشته برای بیش از یک میلیون ۱۵۷هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته از امروز هفدهم مرداد ماه شروع می شود و تا روز شنبه بیست و دوم مرداد ماه ادامه دارد.
مجموعا حدود ۵۳۰ هزار داوطلب در رشته های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، امسال پذیرفته می شوند.
آزمون ورودی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از هشتم تیر ماه شروع شد و پروسه برگزاری آن به مدت ۴ روز ادامه داشت. در این بازه زمانی یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ داوطلب در بزرگ ترین آزمون کشور برای ورود به دانشگاه ها با یکدیگر رقابت کردند که از این تعداد ۹۱۵ هزار و ۴۱ داوطلب زن و ۵۷۴ هزار و ۱۷۹ نفر از مردان بودند.
به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، متقاضیان در مهلت تعیین شده برای انتخاب رشته می توانند ۱۵۰ کدرشته محل را از دفترچه راهنمای انتخاب رشته استخراج و به ترتیب تقدم علاقه مرتب کنند.
پس از تائید نهایی کدرشته های انتخابی توسط متقاضی، شماره ای ۱۵ رقمی بوسیله سیستم به عنوان رسید انتخاب رشته در اختیار متقاضی قرار می گیرد و دریافت کد ۱۵ رقمی به مفهوم تایید انتخاب رشته است. داوطلبان باید توجه داشته باشند تا آن زمان که این کد را دریافت نکنند، پروسه انتخاب رشته آنها تکمیل نشده است. بعد از انجام کامل مراحل و ارسال اطلاعات، این رسید در یک صفحه مجزا به داوطلب ارائه می شود.
داوطلبان در صورت انتخاب رشته های دوره روزانه و قبولی در آن، تحت هیچ شرایطی حق شرکت در آزمون سراسری سال آینده برای انتخاب رشته های روزانه را ندارند.
منبع:

1401/05/18
12:07:04
5.0 / 5
206
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور