وضعیت برگزاری کلاس های دانشگاه شریف در ترم جدید

وضعیت برگزاری کلاس های دانشگاه شریف در ترم جدید به گزارش کنکوری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف اعلام نمود: کلاس های این دانشگاه بصورت مجازی شروع می شود ولی تلاش می نماییم مشروط به تایید ستاد ملی مبارزه با کرونا، حداقل برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی قسمتی از دروس را بصورت حضوری برگزار نماییم.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، دکتر داود رشتچیان با اعلان اینکه به سبب شیوع ویروس کرونا و وضع موجود، امسال نیز با وجود میل باطنی مجبور به شروع کلاس ها بصورت مجازی هستیم، اظهار داشت: به سبب مشکلات در سال تحصیلی جدید دو تقویم آموزشی خواهیم داشت، یکی برای دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۹ و ماقبل آن در تمام مقاطع که از ۲۷ شهریور ماه شروع می شود. دیگری برای دانشجویان نوورود کارشناسی ارشد که به سبب اعلام نتایج دیرهنگام در اواخر مهرماه صورت می گیرد.
وی ادامه داد: امیدواریم که بتوانیم کلاس های دانشجویان نوورود مقطع کارشناسی ارشد را از هفته اول یا حداکثر هفته دوم آبان ماه شروع نماییم.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف در ادامه اظهار داشت: ثبت نام تمامی دانشجویان ورودی ۱۳۹۹ و ماقبل آن در تمامی مقاطع انجام شده است. کلاس ها برای دانشجویان کارشناسی ورودی ۱۴۰۰ با یک یا دو هفته تاخیر در مهرماه شروع خواهد شد.
رشتچیان درباب برگزاری امتحانات دانشگاه صنعتی شریف اظهار داشت: باتوجه به شرایط موجود پیش بینی می شود امتحانات بین ۱۵ تا ۲۲ دی ماه اجرا شود که البته هنوز بصورت قطعی تصمیمی اتخاذ نشده است. باتوجه به انجام واکسیناسیون گسترده در سطح کشور برای عموم و دانشجویان، حضوری یا مجازی بودن امتحانات به زودی در اطلاعیه های بعدی اعلام می شود.
ایشان سپس اضافه کرد: کلاس ها بصورت مجازی شروع می شود ولی تلاش می نماییم مشروط به تایید ستاد ملی مبارزه با کرونا، حداقل برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی قسمتی از دروس را بصورت حضوری برگزار نماییم.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اشاره کرد: باتوجه به تجربیات سه نیم سال قبل و نظر سنجی های وسیعی که از استادان و دانشجویان انجام شده، امیدواریم بتوانیم نیم سال تحصیلی جدید را باکیفیت بهتر پیش ببریم. هرچند که دانشگاه صنعتی شریف با وجود زیرساخت های موجود در دانشگاه و توانمندی های هیئت علمی و آمادگی های دانشجویان جز دانشگاه هایی بود که در اوایل شیوع بیماری در بهمن و اسفند ۱۳۹۸ خیلی زود وارد آموزش مجازی شد تا بدین وسیله وقفه ای در آموزش دانشجویان ایجاد نشود. با این وجود این برای ما قابل قبول نبوده و تمام تلاشمان برای بازگشت به آموزش حضوری در دانشگاه است.
رشتچیان اظهار داشت: این دانشگاه آمادگی دارد که بلافاصله بعد از موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا از آموزش مجازی به آموزش حضوری تغییر پیدا کند. نگرانی ما در دانشگاه صنعتی شریف بیشتر برای دروس عملی و آزمایشگاهی بوده و با وجود تمام کوشش های انجام گرفته در نیم سالهای قبل ترجیح به برگزاری حضوری حداقل قسمتی از دروس آزمایشگاهی و کارگاهی است.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف در ادامه از همکاری دانشجویان در این دوران و همین طور تلاش استادان قدردانی کرد و اظهار داشت: دانشگاه صنعتی شریف توانست در این دوران بیش از ۹۵ درصد کلاس هایش را بصورت آنلاین برگزار کند این امر برای دانشگاه از آن جهت حائز اهمیت بود که استادان طبق برنامه آموزشی در سامانه ها حضور پیدا کنند. ارتباط زنده استادان با دانشجویان یکی دیگر از مزیت های نسبی دانشگاه صنعتی شریف در این دوران بود.
طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، او در آخر با تاکید بر آمادگی این دانشگاه برای آموزش حضوری، اظهار داشت: معاونت تحصیلات تکمیلی دانشگاه، روسای دانشکده ها و معاونین آموزشی آمادگی دارند که این نیمسال را فعلا مجازی شروع و در زمان مناسب بصورت حضوری ادامه دهند.

منبع:

1400/06/27
11:03:07
5.0 / 5
201
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , آنلاین , استاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور