رئیس دانشگاه تهران:

نمی توانیم شرایط بعد از كرونای دانشگاهها را پیش بینی نماییم

نمی توانیم شرایط بعد از كرونای دانشگاهها را پیش بینی نماییم به گزارش کنکوری رئیس دانشگاه تهران از ارائه بیش از 7 هزار درس به شکل مجازی آگاهی داد و اظهار داشت: درحال حاضر که در میانه بحران کرونا هستیم نمی توان پیش بینی نمود که بعد از کرونا چه اتفاقی می افتد و چگونه عمل خواهیم کرد.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، دکتر محمود نیلی احمد آبادی طی سخنانی در جشنواره مشترک بین الملل دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران، این دو دانشگاه را بعنوان قدیمی ترین دانشگاههای کشور معرفی نمود و اظهار داشت: از دو سال پیش با همکاری دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران این جشنواره را برگزار می نماییم در وماقع جشنواره قبلی به سبب حضوری بودن و حضور دانشجویان ایرانی و خارجی از شور و هیجان بیشتری برخوردار بود اما امسال شیوع ویروس کرونا ویروس موجب شد که این نجشنوراه به صورت مجازی و با حضور تعداد محدودی اجرا شود.
ایشان سپس با تاکید بر این که شیوع ویروس کرونا ویروس فرصت هایی را در عرصه علم و پیشرفت دانشگاهها فراهم نمود، اظهار داشت: توسعه و پیشرفتهای دو قرن اخیر موجب شد که ما از تعدادی از موضوعات غافل و همین طور مغرور شویم. و بیشتر تمرکز ما در عرصه بیماریهای غیر واگیردار متمرکز شد اما شیوع ویروس کرونا ویروس سبب شد که ما باردیگر به بیماریهای واگیر نیز تمرکز داشته باشیم.
رئیس دانشگاه تهران افزود: هیچ چیزی نمی تواند جایگزین علم شود و نقش بی بدیل علم را از بین ببرد در حقیقت بدون علم بشر باردیگر به قرون وسطی برمی گردد.
وی اشاره کرد: کارهای بین المللی و علمی در جهان باید به صورت یکپارچه صورت بگیرد و مرزهای جغرافیایی نباید مانع پیشرفتهای علمی باشد چونکه بدون همکاری و همراهی مردم جهان دستاوردهای علمی تحقق نخواهد یافت.
دکتر نیلی با تاکید بر این که دانشگاهها بعنوان مرکز علمی باید در عرصه های بین المللی ارتباطات جهانی همکاری و صلح دوستی را حفظ کنند، اظهار داشت: خوشبختانه دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران دراین زمینه موفق عمل شده و ما در عرصه های بین المللی دستاوردهای خوبی به دست آوردیم بطوریکه ریاست دو اتحادیه بین المللی توسط دانشگاه تهران و حضور در شبکه های علمی جهانی، حضور دانشجویان خارجی اجرای برنامه های مشترک و همین طور حضور دانشجویان ما در عرصه های خارجی خود نشان دهنده پیوند مستحکم علم این دانشگاه با کشورهای دیگر است.
وی اشاره کرد: ما باید شرایط همکاریهای بین المللی را بیشتر از گذشته تقویم نماییم بطوریکه این ارتباطات دردوره کرونا نیز ادامه پیدا کرد و این ویروس نتوانست ما رااز حضور در عرصه های جهانی بازدارد.
وی اشاره کرد: با شیوع ویروس کرونا ویروس دانشگاهها همچون دانشگاه تهران به سمت آموزشهای مجازی حرکت کرد و بطوریکه از لحاظ پوشش و محتوای آموزش افت چندانی نداشتیم حتی در پژوهشهای کاربردی نیز سعی کردیم پشتیبانی ها و امکانات لازم را در اختیار دانشجویان قرار بدهیم. تا مشکلات کمتری پیش بیاید. به همین جهت تمامی اهتمام و تلاش ما این بود که از مدار علم در دوره کرونا عقب نمانیم. چونکه بدترین عقب افتادگی در دنیا همان عقب افتادگی در علم است.
بگفته رئیس دانشگاه تهران، در دوره کرونا بیش از ۷ هزار درس بوسیله آموزش مجازی به دانشجویان ایرانی و خارجی ارائه می شود.
رئیس دانشگاه تهران در آخر با تاکید بر این که نمی دانیم پس از کرونا چگونه در دانشگاهها عمل خواهیم کرد، اظهار داشت: هنوز نمی دانیم بعد از کرونا چه اتفاقی خواهد افتاد و پیش بینی ها بر چه اساسی خواهد بود. بااینکه این پیش بینی ها بستگی به این دارد که با چه نرخی بخواهیم به کرونا غلبه نماییم اما بطور کلی نمی دانیم بعد از ویروس کرونا که الان در میانه بحران هستیم چه رفتاری خواهیم کرد و چگونه عمل می نماییم.
منبع:

1399/11/25
23:29:11
0.0 / 5
883
تگهای خبر: آموزش , پزشكی , پژوهش , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور