رئیس سازمان امور دانشجویان خبرداد؛

واگذاری تصمیم گیری های حوزه دانشجویی به دانشگاه های استانی

واگذاری تصمیم گیری های حوزه دانشجویی به دانشگاه های استانی رئیس سازمان امور دانشجویان از برنامه وزارت علوم برای واگذاری تصمیم گیری های دانشجویی به دانشگاه های استانی اطلاع داد.به گزارش کنکوری به نقل از مهر، دکتر مجتبی صدیقی بامداد امروز در نشست مجازی روسای دانشگاه های معین که در وزارت علوم به صورت حضوری و مجازی انجام شد اظهار داشت: تحولات جدی در وزارت علوم شروع شده و ستاد وزارت علوم آماده تفویض اختیارات است، در حوزه دانشجویی نیز با کمک دانشگاه ها اختیاراتی به دانشگاه های سطح استان تفویض شده است که امیدواریم موثر باشد.
وی اضافه کرد: امیدواری های جدی برای بعضی از طرح های جامعی که پیگیری می نماییم در وزارت علوم وجود دارد یکی از این طرح ها موضوع تشکیل سازمان امور دانشجویان در حوزه امور استانها است که این یک طرح جامع خدمات دانشجویی بود و هم اکنون که مجموعه استانی دانشگاه ها در حال شکل گیری است و انتظار می رود این وظایف نیز جدی گرفته شود تا ما مجموعه خدمات دانشجویی را در یک تشکیلات جدید بعنوان سازمان امور دانشجویان استانی دنبال نماییم.
رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: در صورتی که شوراهای استانی دانشگاه ها قوام بیشتری بگیرد و کارهای این شورا دنبال شود برنامه داریم که خدمات دانشجویی نیز به این شوراها محول شود. طبیعتا باید شناخت امکانات زیربنایی همه دانشگاه های تحت پوشش این شوراها را داشته باشیم و در دبیرخانه شورا اطلاعاتی در این خصوص جمع شود تا بتوانیم با اطلاعات کافی برنامه های خودرا دنبال نماییم.
صدیقی افزود: بعنوان فردی که در آموزش عالی مویی سفید کرده است تاکید می کنم که یکی از موضوعات مهم در اجرای برنامه های کشوری آموزش عالی بحث فرهنگی موضوعات است.
وی اضافه کرد: این طرح زمانی موفق خواهد شد که بحث هایی نظیر بزرگی و کوچکی دانشگاه ها و من و تو، وجود نداشته باشد. دانشگاه های بزرگ و مادر چتری از تفاهم، همدلی در سطح استانی پهن کنند و همه دانشگاه ها را از خود بدانند و هر میزانی که برای دانشگاه خود دلسوزی دارد باید برای دانشگاه های کوچک نیز این دلسوزی وجود داشته باشد.
صدیقی اشاره کرد: همه مباحث مهمست اما توجه به امر فرهنگی برنامه ها نشان داده است که برای موفقیت این دلسوزی و همدلی باید باشد.


منبع:

1399/09/04
11:50:54
5.0 / 5
1283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور