بیانیه مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاهها؛

هتك حرمت و اهانت به پیامبران در هر آیینی مذموم و ناپسند است

هتك حرمت و اهانت به پیامبران در هر آیینی مذموم و ناپسند است كنكوری: مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها در اطلاعیه ای اقدام اخیر رئیس جمهوری فرانسه و پشتیبانی از اقدام شنیع روزنامه شارلی ابدو در انتشار كاریكاتور نبی مكرم اسلام را محكوم نمود.به گزارش کنکوری به نقل از مهر، مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها در اطلاعیه ای اقدام اخیر رئیس جمهوری فرانسه در پشتیبانی از اقدام شنیع روزنامه شارلی ابدو در انتشار کاریکاتور نبی مکرم اسلام را به شدت محکوم نمود.
متن این بیانیه به شرح زیر است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
از بعثت نبی اکرم محمد مصطفی صلی الله مقابل و آله و سلم، بیش از چهارده قرن می گذرد. پیامبر رحمتی که رسالت خودرا اکمال و اتمام مکارم اخلاق اعلام نمود و حتی پیش از رسالتش، به محمد امین ملقب گشت.
حضرت محمد(ص) در بین مردمانی زیست که در بین جهل مطلق شب و روز خودرا سپری می کردند. همانانی که برای باریدن باران شتر را کتک می زدند، هیچگاه سر سوزنی ستم و بی عدالتی و ظلم از وی ندیده بودند. پیامبر مکرم اسلام، حضرت محمد (ص )، همانی بود که خداوند فرمود: اگر مهربان نبودی مردم از اطرافت پراکنده می شدند! همانی که قلبش برای جهل مردم نادان آن عصر آنچنان فشرده شده بود که خداوند فرمود ما می دانیم قلبت از جهل مردم فسرده است، اما تو تنها بیم دهنده و بشارت دهنده هستی.
حضرت محمد (ص)، آن معمار بزرگ اسلام در سخت ترین شرایط، از همان آغاز که یاران با وفایش را شیاطین انسان نمای آن عصر با سنگ های داغ شبه جزیره عربستان شکنجه می دادند تا زمانی که تحت شدید ترین تحریم ها در شعب ابی طالب روزگار می گذارند، نه فقط هیچ گاه حتی ذره ای از فضائل اخلاقیش کاسته نشد، بلکه به مانند چراغی پر نور، گرما بخش قلوب یاران و پیروانی بود که تا به امروز مانند آنها کمیاب است. اصحابی که در فضائل و کرامات نبی مکرم اسلام حدیث ها گفته اند و قلم ها فرسوده اند.
فضائلی که اگر دریا ها مرکب شوند بازهم قلم زیر بار آنها خواهد شکست. نام محمد (ص)، نوید بخش صلح بود، با تمام قوا در طول عمر بابرکتش با رذائل اخلاقی جنگید و هر آنکه در جنگ اسیر می شد از جان خود مطمئن بود چونکه می دانست نزد سپاه اسلام، ظلم بر مظلوم جایگاهی ندارد.
این روزها اما، آنچه که مشخص است آنست که جهالت همچنان نه فقط زنده است بلکه با انعقاد عقد اخوت با شیاطین زمان می خواهد همچنان بر مسیر جهلی قدم بگذارد که پس از هزار و چهارصد سال راه به جایی نبرده است. آنانی که دستانشان تا مِرفَق به خون مسلمانان آغشته است و با زورگویان حشر و نشر دارند امروز دم از عدالت و پشتیبانی از هتاکان می زنند! رئیس جمهور کشور فرانسه که با افتخار خودرا سردم دار مهد دموکراسی در جهان بر می شمرد، با بیان حمایت خود از ترسیم و انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام(ص)، بار دیگر ماهیت ضد اسلامی و حتی ضد دینی خودرا برای جهانیان برملا کرد!
هتک حرمت و اهانت به پیامبران در هر آیینی مذموم و ناپسند است و آنچه که امروز توسط آقای مکرون با عنوان احترام متقابل به نظرات متضاد به اذهان مردم دنیا قبولانده می شود، همان اعمال جاهلانه ای است که از عمرش بیش از ۱۴۰۰ سال قبل و هیچ ثمره ای برای رهوان آن نه فقط نداشته است بلکه زباله دان تاریخ مامن آنهاییست که اهتمام کردند، چهره ای مخدوش از نبی مکرم اسلام برای دیگران ترسیم کنند.
مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها، اقدام اخیر رئیس جمهوری فرانسه و پشتیبانی از اقدام شنیع روزنامه شارلی ابدو در انتشار کاریکاتور نبی مکرم اسلام را که نتیجه اقدامات پشت پرده صهیونیست جهانیست و دست دولت فرانسه از آستین آن بیرون آمد را شدیدا محکوم می کند و به عمال و بدخواهان اسلام راستین که عطر آن برگرفته از سیره ی پیامبر رحمت، ختمی مرتبت حضرت محمد مصطفی – صلی الله مقابل و آله و سلم- است هشدار می دهد که راه حق، راه عدل و دوستی، راهی که حضرت محمد (ص) در تمامی عمر پر برکت خود همیشه بر همین مسیر گام نهاد، نه فقط با انتشار تصاویر موهن از ایشان فراموش شدنی نیست، بلکه امت مسلمان در سرتاسر دنیا، بیش از گذشته به ذات خبیث عمال غرب پی برده و از آنها برائت می جوید و با قدرت بیشتر تا جان در راه زنده نگه داشتن یاد نبی مکرم اسلام و احقاق آنچه نااهلان از ایشان دریغ کردند فدا کند.
نور محمد (ص)، به مثابه ی چراغیست عالم تاب که این گونه اقدامات کودکانه همانند پاشیدن خاک بر چهره ی آفتاب است. این اهانتها برای بار اول نیست و احیانا بار آخر هم نخواهد بود. اما اگر خوب تاریخ را نگاه و نظاره گر شوند در می یابند که تلاشهای هتاکانه ایشان ذره ای کارگر نیفتاده و نور محمدی در قلوب مردم روشن ضمیر عالم، تابان تر از قبل می درخشد:
یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ ﴿صف، ۸﴾
می‏ خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند و حال آنکه خدا گر چه کافران را ناخوش افتد نور خودرا کامل خواهد گردانید.
رئیس جمهور منفور فرانسه باید بداند یادگاری نوشتن های تکراری بر دیوار صهیون و شیطان صفتان، اجر و مزدی به دنبال نخواهد داشت این نه یک سخن، بلکه روایت تاریخ است.
و من الله التوفیق
مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها


منبع:

1399/08/07
23:39:01
5.0 / 5
1344
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور