عضو كمیسیون عمران مجلس عنوان كرد

حذف كنكور در دستور كار مجلس است

حذف كنكور در دستور كار مجلس است كنكوری: عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلان اینكه موضوع حذف كنكور در دستور كار مجلس شورای اسلامی قرار دارد، اظهار داشت:  یك شبكه منتفع در كشور وجود دارد كه نمی گذارد مصوبه حذف كنكور اجرایی شود.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، دکتر اقبال شاکری بامداد امروز در جریان بازدید از حوزه امتحانی آزمون سراسری در دانشگاه امیرکبیر، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: امسال آزمون سراسری به سبب شیوع ویروس کرونا با شرایط خاص انجام شد و همین مورد سبب شد تا داوطلبان فشار بیشتری را تحمل کنند. حتی در بعضی موارد شاهد بودیم که ستاد ملی کرونا در روند تصمیم گیری برای برگزاری آزمون سراسری تحت تاثیر عوامل بیرونی اقدام نمود که تصمیمات متفاوت دراین زمینه سبب فشار بیشتر بر داوطلبان و خانواده های آنها شد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه موضوع حذف کنکور در دستور کار مجلس شورای اسلامی است، اظهار داشت: مصوبه حذف کنکور مربوط به چندسال گذشته است اما این مصوبه اجرایی نشده است. درواقع می توان گفت یک شبکه منتفع در کشور وجود دارد که نمی گذارد این مصوبه اجرایی شود.
شاکری ضمن تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی نظارت کننده است و نمی تواند فعالیت اجرایی داشته باشد، اظهار نمود: شبکه قدرتمندی وجود دارد که به آن مافیای کنکور می گویند و این شبکه اجازه اجرای قانون حذف کنکور را نمی دهد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: برگزاری آزمون سراسری فشار روانی سنگینی به داوطلبان و خانواده های آنها وارد میکند.
دکتر شاکری اشاره کرد: درباب روند بازگشایی مدارس و دانشگاه ها ستاد ملی کرونا تصمیم گیر است و مجلس وظیفه نظارتی دارد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر، وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی بعنوان ناظر بر ستاد ملی کرونا است بدین سبب نمایندگان از محل های برگزاری آزمون سراسری بازدید می کنند تا وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی را در زمان برگزاری آزمون بررسی نمایند.
بگفته وی، فرمی در مجلس شورای اسلامی تهیه شده که نمایندگان مجلس در هنگام بازدید از حوزه های امتحانی آزمون سراسری آنرا تکمیل می کنند تا بر طبق این فرم ها طی روزهای آینده روند برگزاری آزمون سراسری در دوران کرونا مورد ارزیابی قرار گیرد.
شاکری درباب مشاهدات خود از محل برگزاری آزمون اظهار داشت: در بدو ورود و درب ورودی دانشگاه از سمت خیابان حافظ ترافیکی مشاهده نشد این درحالی است که در سال های قبل با مشکل ترافیک و تجمع والدین در مقابل درب دانشگاه محل برگزاری آزمون سراسری مواجه بودیم.
وی ادامه داد: تجمع داوطلبان در هنگام ورود به برخی حوزه های امتحانی و خروج از حوزه ها نیز اگر تداوم پیدا کند باید فرم مناسب تری برای آن درنظر گرفته شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در روند بازدید از حوزه نحوه عملکرد مراقبین، داوطلبان و روند رعایت پروتکل های بهداشتی مورد بررسی قرار گرفت. همین طور در دو سه کلاس محل برگزاری آزمون سراسری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تعداد صندلی های چیده شده زیاد بود که این روند باید اصلاح گردد.
1399/05/31
20:58:02
5.0 / 5
2095
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور