اخطار سازمان سنجش به موسسات كلاهبردار

اخطار سازمان سنجش به موسسات كلاهبردار داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۹ از ۲۸ مرداد ماه می توانند با رفتن به سایت سازمان سنجش آموزش كشور كارت ورود به جلسه خویش را دریافت نمایند.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمود: آزمون سراسری ۹۹ در ایام چهارشنبه ۲۹ مرداد، پنجشنبه ۳۰ مرداد، جمعه ۳۱ مردادماه و شنبه اول شهریور ماه سال ۱۳۹۹ در سرتاسر کشور با رعایت دستورالعمل های بهداشتی مصوب برگزار می شود.
بر این اساس آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی هنر در بامداد روز چهارشنبه ۲۹،، داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در بامداد روز پنج شنبه ۳۰، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی در بامداد جمعه ۳۱ مرداد و داوطلبان گروه آزمایشی زبانهای خارجی در بامداد روز شنبه اول شهریور ماه در ۳۹۲ شهرستان و بخش مختلف کشور برگزار می شود.
توزیع کارت گروه های آزمایشی
همچنین کارت های شرکت در آزمون همه داوطلبان گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی به همراه راهنمای شرکت در آزمون از روز سه شنبه ۲۸ تا روز چهارشنبه ۲۹ مراداد بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.
لذا همه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون، برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به سایت این سازمان رجوع کنند و با وارد نمودن شماره سریال کارت اعتباری ثبت نام (۱۲ رقمی) و شماره شناسنامه و یا شماره پرونده و کدپیگیری ثبت نام (۱۶ رقمی) و نام و نام خانوادگی، کدملی و سریال شماره شناسنامه یک نسخه پرینت از راهنما و کارت شرکت در آزمون تهیه کنند.
بدیهی است داوطلبانی که در ۲ یا ۳ گروه آزمایشی متقاضی شده اند باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی اصلی، برحسب مورد نسبت به پرینت کارت گروه آزمایشی دوم و یا گروههای آزمایشی دوم و سوم (گروههای آزمایشی هنر و زبانهای خارجی) خود اقدام نکنند.
سازمان سنجش همینطور تاکید کرده است؛ داوطلبان برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید منحصراً به روش فوق اقدام و برپایه تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط رجوع کنند. بدیهی است جهت شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار و عرضه آن الزامی است. ازاین رو همه داوطلبان باید برای پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام نمایند.
محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون
باجه های رفع نقص کارت شرکت در آزمون سراسری از روز سه شنبه ۲۸ مرداد آغاز به فعالیت خواهند کرد. محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون همه داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی، علوم تجربی، هنر و زبانهای خارجی بر اساس شهرستان محل اقامت فعلی آنان که در بند ۴۴ تقاضانامه ثبت نام، مشخص کرده اند به شرح جدول شماره ۱ و آدرس محل رفع نقص به شرح جدول شماره ۲ و ۳ اطلاعیه ای که در این حوزه انتشار یافته ا، قرار گرفته است.
سهمیه ایثارگران
همه داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه های بنیاد شهید و امورایثارگران، رزمندگان ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت جهاد کشاورزی و رزمنده داوطلب بسیجی و همینطور همسر و فرزندان آنان جهت اعلام مغایرت و تکمیل اطلاعات مربوط به سهمیه حداکثر تا تاریخ اول شهریور نحصراً به قسمت ویرایش اطلاعات سازمان سنجش رجوع کنند و با عنایت به توضیحات مندرج در درگاه نسبت به اصلاح و تکمیل موارد اقدام نمایند تا درصورت تایید سهمیه توسط ارگان مربوط، سهمیه برای آنها اعمال شود. در غیراین صورت با سهمیه مناطق گزینش خواهند شد و هیچ گونه اعتراضی قابل قبول نیست.
بر این اساس داوطلبانی که سهمیه آنان مورد تایید قرار نگرفته است برای اطمینان بیشتر و بررسی وضعیت عدم تایید سهمیه خود (بعد از ویرایش) به ارگانهای ذیربط هم رجوع کنند. در غیر این صورت با سهمیه مناطق گزینش خواهند شد و هیچ گونه اعتراضی قابل قبول نخواهد شد.
در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ به هر داوطلب در تمامی گروه های آزمایشی یک پاسخنامه و ۲ دفترچه سوال (آزمون عمومی «دفترچه شماره ۱» و آزمون اختصاصی «دفترچه شماره ۲») در چارچوب دو بسته نایلونی داده می شود. این بسته ها شخصی سازی شده و مشخصات داوطلبان بر روی پاسخنامه و جلد دفترچه سوالات درج شده است.
متقاضیان دانشگاه فرهنگیان
متقاضیان رشته های تحصیلی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش در دانشگاه¬ های تربیت دبیر شهید رجایی و پردیس های دانشگاه فرهنگیان باید منتظر باشند تا توضیحات لازم درمورد نحوه اعلام علاقه مندی از داوطلبان برای پذیرش در این دانشگاه ها در مرحله انتخاب رشته اطلاع رسانی خواهد شد.
متقاضیان دانشگاه آزاد
بر این اساس آن دسته از داوطلبان علاقمند به انتخاب رشته های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در آنها برپایه آزمون صورت می پذیرد، باید ضمن شرکت در آزمون، بعد از اعلام نتیجه اولیه آزمون سراسری جهت انتخاب رشته های دانشگاه آزاد اسلامی به اطلاعیه این سازمان در زمان انتخاب رشته توجه کند.
هشدار به افراد و مؤسسات سودجود و کلاهبردار
سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد؛ با نزدیک شدن به ایام برگزاری آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ مشاهده می شود بعضی از افراد و مؤسسات سودجود و کلاهبردار با انجام تبلیغات در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی و با ادعای واهی دسترسی به سؤالات آزمون سراسری، مبادرت به اخاذی و کلاهبرداری می کنند از داوطلبان درخواست می شود در نهایت هوشیاری و مراقبت از گرفتار شدن در دام این شیادان، هرگونه خبر مشکوک در این حوزه را از راه شماره تلفن های ۳۶۱۸۲۱۵۲-۰۲۶ و ۳۶۱۸۲۱۵۱-۰۲۶ و آدرس الکترونیکی hefazatazmon@sanjesh.org به ستاد خبری اداره کل حراست سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کنند.
همچنین این سازمان هیچ گونه فعالیتی در کانال های اطلاع رسانی (تلگرام، اینستاگرام و...) ندارد و داوطلبان جهت کسب اطلاعات لازم و دسترسی به اطلاعیه های صادره می توانند از راه پایگاه اطلاع رسانی سازمان، نشریه الکترونیکی پیک سنجش و یا کانال های اطلاع رسانی داخلی سروش، آی گپ، گپ، بله و ایتا به آدرسهای مندرج در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام نمایند.
این سازمان تاکید دارد باتوجه به عدم پذیرش حضوری داوطلبان به منظور پیشگیری از شیوع کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواستها به صورت الکترونیکی، متقاضیان می توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: http: //darkhast.sanjesh.org رجوع و درخواست خویش را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند. بعد از ثبت درخواست، برای داوطلب شماره نامه و کدرهگیری از راه پیام کوتاه ارسال می شود. داوطلبان می توانند بعد از دریافت شماره و کد رهگیری از راه پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس: http: //rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود آگاه شوند.
منبع:

1399/05/23
12:05:18
5.0 / 5
2058
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور