برگزاری پنجمین اجلاس روسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه در مسكو

سفیر ایران: علم و فن آوری بهترین زبان نزدیكی دو كشور است

سفیر ایران: علم و فن آوری بهترین زبان نزدیكی دو كشور است كنكوری: پنجمین اجلاس روسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه به سبب انتشار ویروس كرونا، روز سه شنبه 17 تیر 1399 به صورت ویدئو كنفرانس اجرا شد.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، در این جلسه علاوه بر سفیر کشورمان در فدراسیون روسیه و سفیر روسیه در ایران، وزرای علوم دو کشور و روسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه نیز حضور داشتند و به ارائه گزارش از فعالیت ها و همکاریهای مشترک پرداختند.
در این وبینار، کاظم جلالی سفیر کشورمان در سخنانی تشکیل اتحادیه دانشگاه های برتر دو کشور را نویددهنده عمق روابط دو کشور که موجب رسیدن به فهم و زبان مشترک بین دو ملت خواهد شد، دانست و اظهار نمود: امروز روابط ایران و روسیه در ابعاد نظامی، سیاسی، دفاعی و امنیتی رو به گسترش است. اما به لحاظ فرهنگی نیاز است تا بر روی اشتراکات، با هدف نزدیکی دو ملت همکاری نماییم و در این راستا زبان علم، فن آوری و دانش بهترین زبان نزدیکی دو کشور است.
جلالی در بخش دیگری از سخنان خود تبادل دانشجو و تقویت زبان روسی در ایران و زبان فارسی در روسیه و برگزاری گردهمایی هایی بدین منظور در دو کشور را، عامل گسترش بیشتر روابط فرهنگی بین دو ملت دانست.
به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، در این جلسه روسای ۱۴ دانشگاه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها و همکاریهای مشترک، روابط دانشگاهی و علمی در شرایط پاندمی و فرصت هایی که می توان از این منظر برای توسعه ارتباطات بین دانشگاه ها و شیوه های نوین آموزشی ایجاد کرد و بهره مند شد را، مورد گفت و گو و تبادل نظر قرار دادند.
منبع:

1399/04/18
14:29:52
5.0 / 5
2294
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور