وزیر علوم در یادداشتی به مهر تأكید كرد:

آمادگی محققان كشور برای تحقق جهش تولید

آمادگی محققان كشور برای تحقق جهش تولید به گزارش كنكوری وزیر علوم با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به سال جهش تولید، اظهار داشت: دانشمندان، محققان و فناوران كشور آمادگی تحقق بخشیدن به جهش تولید را دارند.به گزارش كنكوری به نقل از مهر، منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره نامگذاری سال جهش تولید و اینكه دانشگاه ها چگونه می توانند در تحقق این شعار عمل كنند یادداشتی برای خبرگزاری مهرنوشت كه متن این یادداشت به شرح زیر است:
«باسمه تعالی
سال ۱۳۹۹ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، سال جهش تولید نامگذاری شد. این پیام راهبردی، همه مسئولین، دست اندركاران حوزه های اقتصادی و بخش های مرتبط را در یك مأموریت مهم و اساسی قرار می دهد.
لازمه تحقق این شعار راهبردی و بسیار مهم كه نجات اقتصاد كشور و در سایه آن تضمین رفاه مردم را در بر دارد، باور به ممكن بودن آن و كوشش برای تحقق آن است.
در این رابطه متخصصین، فناوران، صاحبان علم و دانش و در نهایت جامعه علمی كشور مسئولیت ویژه ای را به عهده خواهند داشت.
جامعه علمی كشور باید با مطالعه و عرضه نظرات علمی، بسترهای مناسب این جهش را تعریف و برای عملی شدن آن اقدام نمایند و با شناختی كه از توانایی های علمی و فناوری كشور دارم، به نظر می آید دانشمندان، محققان و فناوران كشور این آمادگی را داشته باشد.
در طرف دیگر، مسئولین بخش های مختلف همچون حوزه های اقتصادی، تولیدی و سایر بخش های مرتبط هم باید فراموش نكنند كه ظرفیت عظیم علمی و فناوری كشور در كنار آنها و در دسترس آنها حضور دارند.
با هماهنگی، همكاری و هم افزایی می توان به اهداف بزرگ این مأموریت و مسئولیت دست یافت.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن برنامه ریزی برای حضور مؤثر در حركت ملی در سال پیش رو، اعلام آمادگی كامل می كند تا در خدمت برنامه ریزان، مدیران اجرایی و تولید كنندگان خُرد و كلان كشور باشد.
خداوند قادر متعال هم تلاشگران را كمك خواهد نمود.
انشاالله»

1399/01/06
21:53:37
5.0 / 5
3479
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور