آغاز ثبت نام كارشناسی پیوسته و كاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد برمبنای سوابق تحصیلی

آغاز ثبت نام كارشناسی پیوسته و كاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد برمبنای سوابق تحصیلی كنكوری: پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع كارشناسی پیوسته و كاردانی ناپیوسته نیمسال اول ۹۹-۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی شروع شد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، برمبنای قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۲ مجلس شورای اسلامی و مصوبات پانزدهمین و شانزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ ۸ و۱۲ دی ماه ۱۳۹۷، باید پذیرش حداقل ۸۵ درصد از ظرفیت پذیرش دانشجو در كل كشور در تمامی زیر نظام های آموزش عالی صرفاً برمبنای سوابق تحصیلی با ملاك معدل كتبی دیپلم داوطلبان و بدون نیاز به شركت در كنكور انجام می شود.
كلیه متقاضیان می توانند تا روز چهارشنبه ۶ شهریور ماه ۹۸ با بازگشت به سامانه مركز سنجش و پذیرش به نشانی www.azmoon.org ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت و سپس مطالعه و كسب آگاهی های كامل درباب انتخاب رشته، در صورت تمایل و داشتن شرایط پس از تهیه كارت اعتباری، نسبت به ثبت نام در ۲۰ رشته / محل از یك مجموعه و یك نظام آموزشی از میان رشته / شهرهای نمایش شده در سامانه اقدام نمایند.
نظر به اینكه گزینش دانشجو در این مرحله برمبنای سوابق تحصیلی (معدل دیپلم) صورت خواهد گرفت، پس كلیه متقاضیان (دیپلمه های نظام قدیم، نظام جدید و همین طور دیپلمه های فنی وحرفه ای و كاردانش كه دارای مدرك پیش دانشگاهی و یا كاردانی هستند) لازم است معدل كل و یا معدل كتبی خودرا به صورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج كنند. داوطلبان دیپلمه فنی وحرفه ای و یا كاردانش كه دارای مدرك پیش دانشگاهی و یا كاردانی هستند و فاقد معدل كتبی در دیپلم، باید معدل كل دیپلم متوسطه خودرا عیناً درج كنند.
برمبنای ضوابط و مصوبات مربوط، هر داوطلب می تواند برمبنای شرایط خود، متقاضی یكی از سهمیه های مصوب مندرج در دفترچه راهنما شود.
داشتن دیپلم كامل نظام قدیم متوسطه و یا مدرك پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه و یا داشتن مدرك كاردانی (پیوسته و ناپیوسته) برای ثبت نام داوطلبان در دوره پذیرش برمبنای سوابق تحصیلی مقطع كارشناسی پیوسته الزامی است.
داشتن مدرك دیپلم كامل نظام قدیم متوسطه و یا مدرك پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه برای ثبت نام داوطلبان در دوره پذیرش برمبنای سوابق تحصیلی مقطع كاردانی ناپیوسته الزامی است.
از آن جایی كه پذیرش داوطلبان صرفاً برمبنای سوابق تحصیلی (معدل كتبی دیپلم) صورت می پذیرد و نظر به اینكه دروس امتحانی داوطلبان دیپلمه با عنایت به نوع دیپلم آنان (ریاضی، تجربی و انسانی و…) متفاوت می باشد، پس چنانچه نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی كه متقاضی آن می شود، متفاوت باشد، درصد اعمال معدل كتبی متفاوت خواهد بود كه داوطلبان می توانند در این خصوص جدول ضریب تاثیر معدل در دفترچه راهنما را مطالعه كنند.
داوطلبان لازم است معدل كتبی دیپلم خودرا دقیقاً مطابق معدل مندرج در مدرك فارغ التحصیلی درج كنند؛ چونكه در صورت مغایرت اعلامی با معدل مندرج در مدرك فارغ التحصیلی از ثبت نام و ادامه تحصیل فرد جلوگیری خواهد شد و قبولی آنها لغو می شود.
مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام برای هر رشته تحصیلی به عهده داوطلب است و سوژه خلاف یا عدم رعایت ضوابط و شرایط (سهوی یا عمدی) حتی سپس قبولی فرد در این مرحله پذیرش و یا هر مرحله از تحصیل مشخص شود، قبولی وی در دانشگاه "كان لم یكن تلقی" شده و از ادامه تحصیل او ممانعت به عمل می آید.1397/12/29
14:30:32
5.0 / 5
4638
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور