وزیر علوم خبرداد

اجرای استانی طرح ساماندهی آموزش عالی از سال ۹۸

اجرای استانی طرح ساماندهی آموزش عالی از سال ۹۸ كنكوری: وزیر علوم، از آماده سازی طرح ساماندهی آموزش عالی آگاهی داد و اظهار داشت: این طرح از سال ۹۸ در استان ها اجرا می گردد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، منصور غلامی در كارگروه آموزش، پژوهش و فناوری در گیلان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب رهبری اظهار نمود: جمهوری اسلامی ایران در گام اول به خوبی عمل كرد و وجود آمارها و ارقام بیان كننده این مطلب است.
وی با اشاره به اینكه با تمام مشقت ها توانستیم در حوزه علوم، تحقیقات و فناوری در بین كشورهای دیگر كه از زیرساخت های مادی بالاتری نسبت به ما برخوردار بودند جایگاه و رشد علمی، تحقیقاتی خوبی داشته باشیم، اظهار داشت: مقام معظم رهبری باز در پیام شان به رشد علم و تحقیقات اشاره داشتند.
وزیر علوم، تربیت جوانان در حوزه آموزش، تحقیقات و فناوری، توسعه و ارتقا علم و پژوهش، اخلاق و … را از تأكیدات رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب عنوان نمود و اضافه كرد: قبل از انقلاب، در حوزه تربیت نیروی انسانی كارآمد در كشور مشكل داشتیم، اما امروز به بركت انقلاب اسلامی از نیروی انسانی كارآمد در بخش های مختلف برخوردار هستیم.
غلامی با تاكید بر اینكه تحقیقات علمی باید در امتداد رفع نیازهای جامعه باشد، یادآورد شد: شاهد كاهش ورود دانشگاه ها به این حوزه هستیم و می طلبد دانشگاه ها به این حوزه بیشتر توجه نمایند.
غلامی با اشاره به اینكه دانشگاه ها از پتانسیل قابل قبولی برای ارتباط با صنعت برخوردار می باشند، اظهار داشت: برای حل مشكلات جامعه نیازمند ارتباط و نزدیكی دانشگاه و صنعت هستیم.
وی با اشاره به اینكه باید توان تأمین نیازهای خودرا داشته باشیم اظهار داشت: پایه و بنیان فعالیت اقتصادی را باید چنان محكم نماییم كه در مشكلات اقتصادی گرفتار مشكل نشویم.
وی حركت و تلاش دانشگاه ها به سمت دانشگاه های نسل سوم و كارآفرین را مورد تاكید قرار داد و اضافه كرد: دانشگاه ها با تربیت دانشجویان كارآمد می توانند علاوه بر تربیت نیروی ماهر در ایجاد فضای كسب و كار نقش مؤثری داشته باشند.
وی با تاكید بر اینكه نباید فاصله ای میان دانشگاه ها و مراكز تحقیقاتی و جامعه وجود داشته باشد اظهار داشت: دانشگاه ها باید یافته های جدید را به سمت كارایی در حوزه هایی اجتماعی، اقتصادی و … سوق دهند.
غلامی با اشاره به اینكه گیلان از نگاه وزارت علوم، استانی با عملكرد خوب از لحاظ دانشگاهی است، اشاره كرد: طرح ساماندهی آموزش عالی كشور طرح لازم است.
وی اقدامات پارك علم و فناوری گیلان را خوب عنوان نمود و اضافه كرد: در آموزش بدنبال آن هستیم كه مراكز گوناگون را به هم پیوند دهیم و از پراكنده كاری جلوگیری و در امتداد ماموریت منطقه، استان و ملی سوق دهیم.
غلامی توسعه تعاملات بین المللی و پذیرش دانشجویان خارجی را از اهداف مهم وزارت علوم عنوان نمود و اظهار داشت: درآمدزایی و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم از مزایایی جذب دانشجویان خارجی است.
وزیر علوم، از آماده سازی طرح ساماندهی آموزش عالی آگاهی داد و اظهار داشت: این طرح از سال ۹۸ در استان ها اجرا می گردد.
وی با اشاره ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری در گیلان اشاره كرد: آئین نامه منطقه ویژه علم و فناوری در حال تجدید نظر است.
غلامی در ادامه با اشاره به میزبانی گیلان در برگزاری المپیاد ورزشی دانشجویان در سال ۹۹ اظهار داشت: امیدواریم تا پیش از برگزاری این المپیاد ورزشی، شاهد پیشرفت مناسبی از دهكده ورزشی باشیم.
وزیر علوم با اشاره به اینكه خطر بزرگی محیط زیست استان های شمالی را مورد تهدید قرار می دهد، اضافه كرد: باید با تدبیر از خطراتی كه محیط زیست این استان را مورد تهدید قرار می دهد جلوگیری نماییم.
وی استفاده از ظرفیت دانشگاهیان و سمن ها و سازمان های مردم نهاد را برای نمایش راهكارها و پیشگیری از تهدیدات زیست محیطی در این استان مهم دانست.

به دنبال خارج كردن دانشگاه ها از پراكندگی هستیم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینكه طرح ساماندهی دانشگاه ها آماده شده است، اظهار داشت: به دنبال خارج كردن دانشگاه ها از پراكندگی هستیم تا در ذیل مدیریت واحد قرار گیرند. وزیر علوم همین طور در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان ضمن تقدیر از ایشان اظهار نمود: حضرتعالی نگاه جامع به بحث های علمی دارید و این نعمت است.
منصور غلامی گیلان را از استان های مرتب در انسجام مراكز دانشگاهی در كشور عنوان نمود و اضافه كرد: به سبب جایگاه خوب دانشگاه گیلان، تلاش می نماییم كمك بیشتری به این دانشگاه شود.
وی از متوقف كردن ایجاد دانشگاه توسط وزارتخانه های مختلف آگاهی داد و بیان كرد: هر دستگاهی برای خود دانشگاه علمی كاربردی به وجود آورده بود و برای كارمندان خود تولید مدرك می كرد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینكه پشتیبانی از دانشگاه فنی و حرفه ای از برنامه های ماست، اشاره كرد: دانشگاه پیام نور را ساماندهی كردیم.
غلامی با اشاره به اینكه طرح ساماندهی دانشگاه ها آماده شده است، اشاره كرد: به دنبال خارج كردن دانشگاه ها از پراكندگی هستیم و در ذیل مدیریت واحد قرار گیرند.
وی افزود: به دنبال مأموریت گرا كردن دانشگاه هستیم ضمن اینكه سفارش های مقام معظم رهبری و نقشه جامع علمی كشور ما را به مسیر انسجام و هدفمندتر كردن دانشگاه ها می كشاند.
وزیر علوم با اشاره به اینكه طرح ساماندهی دانشگاه ها آماده شده است، اظهار داشت: به دنبال خارج كردن دانشگاه ها از پراكندگی هستیم تا در ذیل مدیریت واحد قرار گیرند.1397/12/22
18:08:29
5.0 / 5
4423
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , تحقیقات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور