سامانه یكپارچه كتابخانه های دانشگاه تهران رونمایی گردید

سامانه یكپارچه كتابخانه های دانشگاه تهران رونمایی گردید كنكوری: سامانه یكپارچه كتابخانه های دانشگاه تهران آذرسا در كتابخانه مركزی و مركز اسناد دانشگاه تهران رونمایی گردید.به گزارش كنكوری به نقل از دانشگاه تهران، محمد رحیمیان معاون پژوهشی دانشگاه تهران در این مراسم اظهار داشت: بیشتر از ۱۵ سال است كه دانشگاه نرم افزاری را تهیه كرده اما فراز و نشیب هایی در این راه وجود داشت كه در نهایت با همكاری واحدهای ذیربط راه كار صحیح اتخاذ شد. هر چند در ابتدای راه قرار گرفته ایم اما همه باید تلاش نماییم تا كتابخانه مركزی بتواند دانشگاه را در نمایش وظایف اصلی خود كمك و یاری رساند.
وی اضافه كرد: هم اكنون با نصب این نرم افزار شرایطی فراهم شده تا شورای هماهنگی كتابخانه های دانشگاه تهران بتواند وظایف خودرا به درستی انجام دهد. در گذشته آئین نامه ای تدوین شده بود اما برای اجرای آن مدیریت یكپارچه ای وجود نداشت و ما می توانیم از منابع و سرمایه های اطلاعاتی در دانشگاه استفاده یكپارچه و بهینه نماییم.
معاون پژوهشی دانشگاه تهران با اشاره به برنامه های آینده كتابخانه مركزی دانشگاه و ارتباط با دانشگاه علوم پزشكی تهران اشاره كرد: گام بعدی در توسعه این برنامه ها ارتباط با سایر دانشگاه های كشور است. استادان و دانشجویان حق دارند تا از تمام منابع كشور استفاده كنند و ما باید بتوانیم با استفاده از امكانات فناوری اطلاعات منابع خودرا یكپارچه نماییم.
رحیمیان با اشاره به اینكه دانشگاه های بزرگ با عنایت به ظرفیتی كه دارند می توانند در زمینه های مختلف همكاری كنند، اظهار داشت: هم اكنون دانشگاه های بزرگ طرح های مشترك دارند. در زمانی این دانشگاه ها با یكدیگر رقابت داشتند، اما حالا تلاش بر این است تا در زمینه های متفاوت خصوصاً طرح های بزرگ بتوانند همكاریهای مشترك داشته باشند و در این طرح باز دانشگاه ها می توانند منابع خودرا یكپارچه و به اشتراك گذارند.
وی اضافه كرد: یكی دیگر از برنامه های كتابخانه مركزی اتصال به كتابخانه های بزرگ و استفاده استادان و دانشجویان از منابع این كتابخانه ها است. البته در نهایت تلاش خواهیم كرد تا به شبكه های جهانی جهت استفاده از منابع اطلاعاتی دست یابیم.

1397/12/19
22:46:15
5.0 / 5
4330
تگهای خبر: استاد , پزشكی , پژوهش , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور