رئیس دانشگاه تبریز:

دانشگاه ها می توانند گره گشای خیلی از مشكلات جامعه باشند

دانشگاه ها می توانند گره گشای خیلی از مشكلات جامعه باشند كنكوری: رئیس دانشگاه تبریز با تاكید بر این كه دانشگاه تبریز در زمره ۱۳ دانشگاه برتر سطح یك كشور در عرصه های علمی خدمات بسیاری به كشور عرضه می كند، اظهار داشت: مسئولان توجه ویژه ای به دانشگاه ها و خصوصاً دانشگاه تبریز داشته باشند، چونكه دانشگاه ها می توانند گره گشای خیلی از مشكلات جامعه باشند.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، میررضا مجیدی در همایش ملی انقلاب اسلامی؛ كارآمدی، فرصت ها و چالش ها اظهار نمود: انقلاب اسلامی تجلی حیات طیبه و تحقق بخش حاكمیت اسلامی در تمامی عرصه های فردی و اجتماعی است.
وی با بیان این كه پیروزی انقلاب اسلامی معادلات تمدنی رایج مبتنی بر ارزش های غربی را بر هم ریخته و بارقه امید در جهان ایجاد كرد، اشاره كرد: با پیروزی انقلاب اسلامی، نظام استكبار سلطه خودرا از دست رفته و انقلاب اسلامی را حاوی پیامی دید كه می توانست الگوی برای جهانیان باشد، از این رو از هیچ دشمنی كوتاهی نكرده و سخت ترین تحریم ها را مقابل مردم روا داشت.
رئیس دانشگاه تبریز بیان كرد: مردم ایران مقابل تحریم ها و حربه های دشمن مقاومت كرده و این مقاومت سبب كارآمدی در عرصه های مختلفی چون انرژی، دانش های نوین، صنایع دفاعی، هوا فضا، بهداشت و سلامت، انرژی و… شده و دستاوردهای بسیاری كسب كردیم.
مجیدی با اشاره به نقش دانشگاه تبریز در جریان پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و برهه های حساس كشور، اظهار داشت: این دانشگاه در تامین تسلیحات جبهه های جنگ در هشت سال دفاع مقدس پیشگام شد و شهدایی در این راه تقدیم انقلاب كرد، به واسطه همین امر "مشهدالشهدای دانشگاه های كشور" لقب گرفته است.
وی با اشاره به برگزاری نخستین همایش ملی انقلاب اسلامی؛ كارآمدی، فرصت ها و چالش ها توسط دانشگاه تبریز، اظهار نمود: دانشگاه تبریز در طول تاریخ كانون شكل دهی به هویت ملی و آموزه های اعتقادی بوده و در دوران معاصر باز در حفظ و حراست از این دستاوردها پیشگام بوده و برگزاری این همایش گواهی روشن بر نقش تاریخی دانشگاه تبریز است.
رئیس دانشگاه تبریز در این رابطه اشاره كرد: این همایش می تواند پیش درآمدی برای برگزاری سایر همایش های ملی و بین الملی باشد.
1397/12/08
15:41:19
5.0 / 5
4306
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور