رئیس سازمان سنجش آموزش كشور خبر داد

كارنامه اولیه داوطلبان دكتری هفته آخر فروردین منتشر می شود، كاهش متقاضیان دكتری

كارنامه اولیه داوطلبان دكتری هفته آخر فروردین منتشر می شود، كاهش متقاضیان دكتری به گزارش كنكوری رئیس سازمان سنجش آموزش كشور با تاكید بر اینكه كارنامه اولیه داوطلبان دكتری هفته آخر فروردین ماه منتشر می شود اظهار داشت: نتایج نهایی این آزمون هفته آخر شهریور ۹۸ منتشر خواهد شد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر خدایی بامداد امروز (جمعه) در حاشیه بازدید از برگزاری آزمون دكتری در دانشكده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران با تاكید بر اینكه ظرفیت دقیق برای پذیرش داوطلب در آزمون دكتری نداریم اظهار داشت: به صورت كلی با احتساب ظرفیت دانشگاه آزاد حدود ۲۳ هزار نفر در آزمون دكتری سال ۹۸ پذیرفته خواهند شد.
ایشان در ادامه از كاهش ۳۸ هزار نفری داوطلب آزمون دكتری ۹۸ در مقایسه با سال قبل اطلاع داد و اظهار داشت: انتظار داریم این روند كاهشی برای سال های آینده هم ادامه یابد. رئیس سازمان سنجش آموزش كشور همینطور تصریح كرد: كارنامه اولیه داوطلبان آزمون دكتری هفته آخر فرودین ماه ۹۸ منتشر خواهد شد و داوطلبان اوایل اردیبهشت ماه خود نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نماید.
دكتر خدایی تصریح كرد: با عنایت به اینكه ۵۰ نمره پذیرش داوطلبان دكتری در اختیار دانشگاه ها است پس از اعلام نتایج اولیه آنها جهت مصاحبه به دانشگاه ها معرفی می گردند و این فرآیند حدود ۲ ماه و نیم طول خواهد كشید.
رئیس سازمان سنجش آموزش كشور اظهار داشت: نتایج نهایی آزمون دكتری ۹۸ هفته آخر شهریور ماه آینده اعلام خواهد شد.
دكتر خدایی در مورد علت كاهش ظرفیت متقاضیان آزمون دكتری ۹۸ هم اظهار داشت: بروز آموزش عالی امروزه از حالت منزلت اجتماعی خارجی می شود و بحث های اجتماعی اشتغال مورد توجه جامعه قرار می گیرد وبه همین دلیل انتظار داریم در كل فرآیندهای ورودهای دانشگاه ها و پشت كنكوری ها روند كاهشی داوطلبان را داشته باشیم.1397/12/03
13:00:15
5.0 / 5
4745
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور