معاون مدیركل سازمان امور دانشجویان وزارت علوم:

نباید جذب دانشجوی خارجی سبب كاهش سطح آموزش و پژوهش دانشگاه ها شود

نباید جذب دانشجوی خارجی سبب كاهش سطح آموزش و پژوهش دانشگاه ها شود به گزارش كنكوری معاون مدیركل سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: بایستی به این مورد بیشتر توجه كرد كه پذیرش دانشجویان غیرایرانی نبایستی باعث شود كه سطح آموزش و پژوهش در دانشگاه ها كاهش یابد؛ چون كه این دو مؤلفه در روند دانشگاهی بسیار اهمیت دارد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، مهرداد احمدزاده شامگاه گذشته در مراسمی با عنوان "جشن ملل در چله انقلاب" به همراه سفیران صلح و دوستی اظهار نمود: وجود دانشجویان بین الملل به خصوص در سال های اخیر كه منجر به شكوفایی علمی هم شده است، سبب شده كه این افتخار را داشته باشیم كه هم از نظر فرهنگی و هم از نظر علمی خویش را به جهانیان بنماییم.
وی افزود: شاید در گذشته نه چندان دور، دانشگاه های دنیا، اطلاعی از كشوری به نام «ایران» نداشتند. اما امروز بعد از گذشت چندین سال، با عنایت به كسب رتبه های بالا و حائز اهمیت علمی و همینطور فرایندهای آشنایی سازی جهانیان با فرهنگ ایرانی، همچنان نامی ناشناخته در دنیا نباشد. این مسئله بسیار برای ما مهم و حائز اهمیت می باشد.
معاون مدیركل سازمان امور دانشجویان بین الملل وزارت علوم خاطرنشان كرد: همینطور هنگامی كه صحبت از میهمان نوازی ما ایرانی ها به میان می آید، تنها در گزارش های گردشگران از این مورد سخن به میان می آمد، اما حالا ما میزبان شما هستیم و این رویداد به خوبی میهمان نوازی ایرانی ها را به رخ می كشد. ما ملتی خوش استقبال هستیم و امیدوارم كه خوش بدرقه هم باشیم.
احمدزاده بیان كرد: امیدوارم كه شما پیام صلح و دوستی ایرانی ها را به جهان مخابره كنید و به گوش دنیا برسانید كه جهانِ همراه با دوستی و صلح، زیباتر است.
1397/11/25
23:14:09
5.0 / 5
4612
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور