همایش مردم سالاری دینی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد

همایش مردم سالاری دینی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد كنكوری: چهارمین همایش ملی مردم سالاری دینی با عنوان مردم سالاری دینی، جهان اسلام و غرب، ۲۸ بهمن ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی انجام می شود.به گزارش كنكوری به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، سیدمحمدرضا مرندی اظهار داشت: طرح نظریه مردم سالاری دینی به مثابه الگوی نوین و مطلوب نظام سیاسی، بررسی چالش ها و خلأهای نظری و عملی موجود در نظریه پردازی مردم سالاری دینی، غنی سازی مطالعات در حوزه اندیشه سیاسی اسلام، آینده پژوهی نظام مردم سالاری دینی در جهان اسلام با عنایت به مذاهب گوناگون اسلامی و تحولات جهان اسلام از اهداف این دوره از همایش است.
وی اشاره كرد: این همایش توسط دانشگاه شهید بهشتی و با همكاری پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، مركز پژوهش های علوم انسانیِ اسلامی صدرا، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه امام حسین (ع)، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، سازمان بسیج استادان كشور و مركز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت كشور در سالن همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی انجام خواهد شد.
دبیرعلمی همایش اضافه كرد: فراخوان همایش از تیرماه ۱۳۹۶ اعلام گردید و تابحال ۱۱۹ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است كه سپس مراحل ارزیابی و داوری، ۱۰۳ عنوان مقاله پذیرفته شده است كه از این تعداد ۲۹ درصد علمی پژوهشی و ۲۷ درصد علمی – ترویجی هستند.
وی اضافه كرد: این همایش در سه محور مباحث نظری، مباحث كاربردی و مباحث تطبیقی (دیدگاه ها، نظریات، الگوها و نظام ها) در نظر گرفته شده است و به مقالات پذیرفته شده درجه علمی پژوهشی اعطا می شود.
دبیرعلمی همایش با اشاره به تاریخچه برگزاری همایش مردم سالاری دینی اشاره كرد: نخستین همایش در سال ۱۳۸۲ توسط دانشگاه علامه طباطبایی، همایش دوم در سال ۱۳۸۶ و همایش سوم در سال ۱۳۹۲ در دانشگاه شهیدبهشتی برگزارشد. انتشار ۲ جلد كتاب مجموعه مقالات علمی- پژوهشی، انتشار ۳ جلد كتاب مجموعه مقالات علمی- ترویجی، انتشار یك جلد كتاب گفتگوها و مناظرات و برگزاری ۱۶ جلسه نشست علمی در دانشگاه ها و مراكز علمی دانشگاهی و حوزوی ازجمله نتایج سومین دوره همایش مردم سالاری دینی بود.
همچنین برگزاركنندگان همایش پس از دوره سوم این همایش ملی، تصمیم به ایجاد دبیرخانه دائمی مستقر در دانشگاه شهیدبهشتی گرفتند و به سمت بین المللی شدن حركت كردند.

1397/11/24
16:24:52
5.0 / 5
4749
تگهای خبر: آموزش , استاد , پژوهش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور