رئیس دانشگاه علمی كاربردی زنجان:

رویكرد اصلی دانشگاه علمی كاربری، تمركز بر كارآفرینی است

رویكرد اصلی دانشگاه علمی كاربری، تمركز بر كارآفرینی است به گزارش كنكوری رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی استان زنجان اظهار داشت: هم اكنون سیاست اصلی مان در این دانشگاه، متمركز شدن بر روی مبحث كارآفرینی است.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، حسن طغرانگار با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه شكوه چهل سالگی، اظهار نمود: ۲۶ سال از عمر دانشگاه جامع علمی كاربردی در كشور و ۱۲ سال در استان زنجان سپری می شود.
وی ادامه داد: دانشگاه جامع علمی كاربردی با گرفتن ایده خوب از دنیا، در ایران شكل گرفت؛ فلسفه وجودی علم، به دنبال چیستی و كشف یك جریان است. همینطور این فلسفه به دنبال پاسخ دادن به چگونگی یك جریان است كه نقطه اول علم و نقطه دوم مهارت نام دارد.
طغرانگار خاطرنشان كرد: در دانشگاه جامع علمی كاربردی، علم و مهارت در كنار یكدیگر قرار داده شده اند و هر كدام بدون حضور دیگری ناقص خواهد بود.
رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی استان زنجان خاطرنشان كرد: مهارت بدون پشتوانه دانش به مرور تضعیف خواهد شد. در كنار آن، اگر انسان خویش را از انواری از دانش پر كند و قادر به استفاده از آن نباشد، چنین اقدامی مطلوب نخواهد بود، چونكه علم و مهارت باید در كنار یكدیگر باشند تا روند توسعه یك كشور به درستی انجام گیرد.
وی ادامه داد: خوشبختانه دانشگاه جامع علمی كاربردی توانسته بعنوان یك نهاد علمی در طول این سال ها دستاوردهایی را كسب كند و در صدد افزایش این دستاوردها هستیم.
طغرانگار تصریح كرد: ما معتقدیم اقدامی را باید دانشگاه ها انجام دهند و آن ارتباط با صنعت است و اقدام دیگر، آمدن جامعه به سمت دانشگاه است كه باید این ارتباط صورت گیرد تا نتیجه مطلوب كه رشد و توسعه كشور است حاصل شود؛ خوشبختاkه در دانشگاه جامع علمی كاربردی استان توانسته ایم به نیمی از اهداف خود دست یابیم.
وی خاطرنشان كرد: هم اكنون سیاست اصلی مان در دانشگاه جامع علمی كاربردی، متمركز شدن بر روی مبحث كارآفرینی است، این دانشگاه در بدو آغاز به فعالیت اش معطوف بر آموزش بوده و نیروهای مختلفی را تحت آموزش قرار داده بود اما برند دانشگاه جامع علمی كاربردی، كارآفرینی و بعنوان دانشگاه نسل سومی است كه این سیاست باید تقویت شود و خوشبختانه اقدامات و تعاملات سازنده ای در این عرصه صورت گرفته است.
1397/11/20
23:14:59
5.0 / 5
4852
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور