اسامی رشته های بدون كنكور امروز اعلام می شود

اسامی رشته های بدون كنكور امروز اعلام می شود به گزارش كنكوری اسامی رشته هایی كه در سال ۹۸ نیاز به آزمون ندارند امروز چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه از راه سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، حذف تدریجی كنكور از سال ۹۲ بر مبنای مصوبه مجلس شورای اسلامی شروع شد و در این مصوبه تاكید شده بود كه ظرف ۵ سال آینده ۸۵ درصد پذیرش دانشجو از راه بررسی سوابق تحصیلی صورت بگیرد، بر این اساس از سال قبل بالغ بر ۸۵ درصد پذیرش دز دانشگاه ها با احتساب دوره های مهارتی انجام می شود.
بر اساس اعلام وزارت علوم، اتفاقی كه در كنكور ۹۸ خواهد افتاد این است كه عملاً برنامه زمانبندی به گونه ای پیش بینی شده كه رشته های واجد شرایط برای پذیرش از راه سوابق تحصیلی، از فرآیند كنكور خارج و صرفاً برای رشته های پر متقاضی كنكور برگزار می گردد.
لیست رشته محل هایی كه پذیرش در این رشته ها صرفاً بر مبنای سوابق تحصیلی صورت می گیرد امروز چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه جاری از راه سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی www.sanjesh.ir اعلام می شود و داوطلبان می توانند با رجوع به سایت این سازمان در جریان این رشته ها قرار بگیرند.1397/11/17
17:22:40
5.0 / 5
4309
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور