دانشگاهیان با آرمان های انقلاب اسلامی تجدید میثاق كردند

دانشگاهیان با آرمان های انقلاب اسلامی تجدید میثاق كردند به گزارش كنكوری مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان های انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، بامداد امروز در حرم مطهر امام راحل برگزار گردید.به گزارش كنكوری به نقل از مهر، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان های انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، بامداد امروز در حرم مطهر امام راحل برگزار گردید.
در این مراسم غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام محمدمهدی صالحی، معاون سیاسی و فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، روسای دانشگاه های علمی كاربردی و فنی و حرفه ای، سید سعید هاشمی، رئیس دانشگاه علم و فرهنگ، دانشگاهیان را در مراسم تجدید میثاق همراهی می كردند.
حجت الاسلام محمدمهدی صالحی، معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در این مراسم اظهار داشت: چهل سالگی نمادی از بلوغ و بالندگی است و این ضرورت توجه مضاعف به گام هایی كه باید در این راه برداشته می شد را بیشتر از پیش می كند.
وی افزود: دانشگاهیان و دانشجویان همواره نقش كلیدی در جریان انقلاب اسلامی دارند، دشمن در راه هدف خود كه ضربه به این انقلاب است دو مسیر را به منظور تحقق هدف خود پیش می گیرد.
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها یادآورشد: نخست تحریف امام و انقلاب و دیگری تطهیر دشمنان امام و انقلاب است. حضرت امام هم با درنظر داشتن این هدف دشمن همواره بر تولید هویت اثرگذار در دانشجویان و دانشگاهیان تاكید داشتند.
وی افزود: صرف نظر از بیانات امام برای مخاطبان عام، اگر دقت نظركنیم بیشترین توجه ایشان در بین اقشار مختلف به دانشجویان و دانشگاهیان بوده است.
صالحی اضافه كرد: در احصاء مضامین سخنان امام در خطاب قرار دادن دانشگاهیان به هشت مبحث مهم می رسیم كه بیشتر از همه موضوعات در سخنان ایشان خطاب به جامعه دانشگاهی بوده است.
وی تصریح كرد: نخستین نكته ای كه امام خطاب به قشر فرهیخته و نخبگان مطرح می كنند استقلال در همه ابعاد فكری، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است. در بحث استقلال سیاسی امام توانست مردم سالاری دینی را علیرغم همه فراز و فرودها با كمك دانشگاهیان در كشور مستقر كند.
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه ها اضافه كرد: ضرورت توجه به قشر مستضعف در سخنان امام مورد تاكید بود و برای ایشان اهمیت داشت. نگرانی از نفوذ پیدا و پنهان جامعه استكبار در جریان تصمیم گیری های كشور مبحث مورر تاكید دیگر ایشان بود كه تجلی و روشی از روش های تحقق اهداف دشمن در جریان ضربه به انقلاب است.
وی اضافه كرد: آمریكا ستیزی مبحث دیگری است كه امام همواره بر آن تاكید داشتند. توجه به آزادی اندیشه و فكر مبحث دیگر مورد تاكید حضرت امام خطاب به دانشگاهیان است.
صالحی تصریح كرد: حضرت امام در عین توجه به خاستگاه رشد و بالندگی جامعه كه دانشگاه است همواره بر صیانت دانشگاهیان از آلودگی های فكری و عقیدتی تاكید داشتند.
وی با بیان اینكه، دوری از نگاه تك بعدی در اداره جامعه یاد شده در سخنان حضرت امام خمینی (ره) بوده است اضافه كرد: اگر دستاوردهای انقلاب معجزه گونه بوده منشا آن توجه به این موضوعات است،
صالحی اظهار داشت: هر كجا احساس كردیم از آرمان ها فاصله گرفته ایم باید بدانیم منشا آن عدم توجه به این موضوعات است.
وی اضافه كرد: حضرت امام بر پیش رو و آوانگارد بودن دانشگاهیان تاكید می كردند، اما امروز شاهدیم دشمنان و بدخواهان با استفاده از ابزار رسانه درصدد آن هستند جوانان ما را از مكتب اسلام و انقلاب ناامید كنند.
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اضافه كرد: حال آنكه این مسئله فرصتی است تا مسئولان دانشگاهی نسبت به پیش رو بودن دانشجویان و بالابردن انگیزه آنان گام بردارند. در این راه اگر رفتار غیرعرفی هم از جوانان دیدیم نباید احساس آرمانخواهی و پیش رو بودن او را كمرنگ نماییم، در غیر این صورت آرمان ها لطمه جدی خواهد دید.


1397/11/14
15:17:04
5.0 / 5
4354
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور