وزیر علوم در جمع خبرنگاران خبر داد

توقف فعالیت ۷۰ مركز غیرانتفاعی در كشور

توقف فعالیت ۷۰ مركز غیرانتفاعی در كشور به گزارش كنكوری وزیر علوم از توقف فعالیت حدود ۷۰ مركز دانشگاهی غیر انتفاعی در كشور به علت عدم رعایت شاخص ها و استانداردهای عرضه شده در نتیجه ی ارزیابی های وزارت علوم اطلاع داد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، وزیر علوم در حاشیه دومین كنفرانس حكمرانی و سیاست گذاری عمومی كه امروز در سالن همایش های رازی در حال برگزاری است در جمع خبرنگاران به سیاست های وزارت علوم در مورد دانشگاه های غیر انتفاعی اشاره نمود و اظهار داشت: این دانشگاه ها یا به معنای دیگر دانشگاه های غیر دولتی كه در آموزش عالی جایگاهی ویژه ای در سیاست گذاری آموزش عالی برخوردار می باشد اما به شرط رعایت استانداردها و شاخصهای وزارت علوم تحقیقات فناوری این حمایت ها صورت می گیرد. در واقع بخش كلی آموزش های غیردولتی در حوزه تربیت دانشجو فعالیت می نمایند. اما این بخش اگر بخواهد به حوزه پژوهش هم ورود كند باید شاخص های استاندارد در این بخش ها را رعایت كند.
وی در ادامه خاطرنشان كرد: طبیعی است وزارت علوم هر ساله این واحدهای غیر دولتی یا غیر انتفاعی را مورد ارزیابی قرار می دهد و پس را ارزیابی هایی كه ما در سال های گذشته از این مراكز داشتیم از جمع مؤسسات غیردولتی در سال ۹۲ كه بیشتر از ۳۰۰ مركز بودند حدود ۵۰ مركز تعطیل شدند و این تعطیلی برپایه قانون و در نتیجه ارزیابی ها صورت گرفت.
وزیر علوم همینطور تصریح كرد: در شرایط فعلی فعالیت های حدود ۷۰ مركز به علت اینكه شاخص های موجود و كیفیت لازم را نداشتند متوقف گردید و امیدوار هستیم همه مراكز بتوانند با رساندن شاخصهای خود به وضعیت استاندارد امكان فعالیت را داشته باشند.
وزیر علوم تصریح كرد: سیاست گذاری در دنیا معمولاً بر اساس علمی و محاسبات، پژوهش ها و ارزیابی های علمی انجام می گیرد؛ ازاین رو همه جا همچون در ایران سیاست گذاری ها باید با حضور و استفاده از اندیشه نخبگان علمی صورت گیرد. ازاین رو انتظار ما این است كه در برنامه ریزی ها، سیاستگذاری استاندارد و محققین و گروه های علمی بیشتری به كار گرفته شوند.
دكتر غلامی تصریح كرد: رویكردهای استفاده از نخبگان در سیاست گذاریهای علمی طی سالهای اخیر حفظ شده، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم.1397/11/13
15:59:00
5.0 / 5
4602
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور