در ملاقات سفیر جمهوری قبرس با قائم مقام وزیر علوم تأكید شد

عزم جدی ایران و قبرس برای تحكیم و تعمیق روابط علمی و دانشگاهی

عزم جدی ایران و قبرس برای تحكیم و تعمیق روابط علمی و دانشگاهی كنكوری: در دیدار پتروس ناكوزیس سفیر جمهوری قبرس در ایران با دكتر حسین سالارآملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل كه در محل مركز همكاریهای علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، تقویت روابط مناسب و دیرینه دو كشور و كوشش برای توسعه و تقویت این همكاری ها مورد تاكید قرار گرفت.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، پتروس ناكوزیس در این دیدار با رد اقدامات غیرقانونی و یكجانبه دولت آمریكا در بروز برخی مشكلات انسانی و اختلال در روابط و همكاریهای دوستانه بین جوامع بین المللی و دولت ها بخصوص در همكاریهای علمی دانشمندان و محققان و دانشجویان، مواضع مثبت خود و دولت جمهوری قبرس را در پشتیبانی از مواضع قانونی و خواسته های قانونی و صلح جویانه دولت ایران ابراز كرد.

وی با تاكید بر سطح بالای استعدادها و ظرفیت های علمی و تحقیقاتی ایران، تلاش دو كشور ایران و قبرس را برای تقویت روابط و تعاملات همه جانبه بخصوص ارتقای سطح همكاریهای علمی و دانشگاهی بسیار حائز اهمیت دانست.

در ادامه دكتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل، ضمن تشكر از مواضع مثبت سفیر قبرس، همكاری با مراكز علمی و دانشگاهی قبرس را از اولویت های همكاری علمی ایران در منطقه دانست و ابراز امیدواری كرد با سفر وزیر آموزش و فرهنگ قبرس به كشورمان در ماه آینده، شاهد فصل جدیدی از همكاریهای علمی بین ایران و قبرس باشیم.

بر مبنای اعلام روابط عمومی وزارت علوم، وزیر آموزش و فرهنگ قبرس در رأس هیأتی متشكل از رؤسای دانشگاه های این كشور، اوایل اسفندماه ۱۳۹۷ به ایران سفر می كنند.
1397/11/12
13:47:22
5.0 / 5
4672
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور