پیگیری متناسب سازی حقوق اعضای هیئت علمی وزارت علوم با علوم پزشكی

پیگیری متناسب سازی حقوق اعضای هیئت علمی وزارت علوم با علوم پزشكی كنكوری: مشاور وزیر علوم از پیگیری متناسب سازی حقوق اعضای هیئت علمی وزارت علوم با علوم پزشكی در بودجه ۹۸ آگاهی داد.به گزارش كنكوری به نقل از وزارت علوم، مسعود شمس بخش در نشست با رئیس، اعضای هیئت رییسه و اعضای هیئت علمی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار گفت: آموزش عالی به بركت انقلاب اسلامی رشد بسیار چشمگیری در كشور و به خصوص در استان سیستان و بلوچستان داشته است؛ به صورتی كه این دانشگاه در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، توانسته پیشرفت های جهش داری در حوزه های تخصصی دریایی و سایر ماموریت های خود كسب كند.
وی اشاره كرد: در سال ۱۳۵۷ سیستان و بلوچستان سهم بسیار ناچیزی در آموزش عالی داشت، ولی امروز از لحاظ شاخص نسبت ظرفیت یا صندلی های آموزش عالی نسبت به جمعیت متقاضی ورود به آموزش عالی، استان سیستان و بلوچستان رتبه دوم كشور را در اختیار دارد.
مشاور وزیر علوم با اشاره به اینكه در ابتدای انقلاب شكوهمند اسلامی در كل مجموعه های آموزش عالی همچون علوم پزشكی و سایر زیر نظام ها، حدود ۱۷۰ هزار دانشجو مشغول به تحصیل بودند، اشاره كرد: هم اكنون بیشتر از ۴میلیون دانشجو داریم و این در شرایطی است كه تعداد اعضای هیئت علمی در سال ۱۳۵۷ حدود ۷ هزار نفر بود كه هم اكنون در كلیه دستگاه های آموزشی كشور ۸۰ هزار عضو هیئت علمی داریم كه نسبت به اول انقلاب اسلامی، بیشتر از ۱۱ برابر رشد را شاهد می باشیم.
به گفته شمس بخش، تعداد مقالات علمی محققان كشورمان در بخش های مختلف در زمان پیش از انقلاب بسیار محدود و منحصر به زمانی بود كه شخص در حال تحصیل بود و سپس فارغ التحصیلی ضرورتی به چاپ مقاله نبوده و دانشگاه ها باز آموزش محور بودند.
وی اشاره كرد: به صورت كلی در ایران از سال ۱۳۷۰، به سمت دانشگاه پژوهش محور حركت كردیم و به تبع آن تعداد مقالات علمی افزایش چشم گیری داشته؛ البته رشد آموزش و توسعه منطقه باید متوازن با هم باشد.
شمس بخش افزود: شاخص آموزش عالی ما رشد بسیار خوبی طی سال های اخیر داشته است اما در سایر شاخص ها رشد، متاسفانه رشد خاصی نداشته ایم. اگر اقتصاد ما باز به همین نسبت رشد می كرد امروز شاهد این تعداد نیروی دانش آموخته بیكار در جامعه نبودیم.
وی درباب افزایش حقوق اعضای هیئت علمی تصریح كرد: هم اكنون تلاش داریم تا حقوق اعضای هیئت علمی وزارت علوم با علوم پزشكی متناسب سازی شود و در این زمینه جلسات بسیاری با معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه كشور داشته ایم تا این مهم در بودجه سال ۱۳۹۸ پیش بینی شود. امیدواریم با همكاری مجلس شورای اسلامی از مهر ماه سال آتی شاهد افزایش حقوق اعضای هیئت علمی باشیم.

1397/10/23
14:05:17
5.0 / 5
4655
تگهای خبر: آموزش , پزشكی , پژوهش , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور