مدیركل نوسازی مدارس استان:

سرانه فضای ورزشی مدارس سمنان 2 و نیم برابر متوسط كشوری است

سرانه فضای ورزشی مدارس سمنان 2 و نیم برابر متوسط كشوری است كنكوری: مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان اظهار داشت: سرانه زیرساخت ورزشی فضای باز و سرپوشیده در مدارس استان 2.5 برابر متوسط كشوری است.


سعید هژبری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: شكوفایی استعدادهای ورزشی دانش آموزان با فرهنگ سازی ورزش و رفع مشكلات زیرساختی در این بخش امكان پذیر است.
وی با اشاره به اینكه متوسط سرانه زیرساخت ورزشی در مدارس استان سمنان در شرایط بهتری نسبت به متوسط كشور است، اظهار داشت: ساخت سه سالن ورزشی در مدارس استان در دستور كار است.
مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان افزود: 13 میلیارد ریال برای نوسازی و رفع مشكلات زیرساختی در بخش ورزش مدارس استان برای سال جاری اعتبار مصوب شده است.
هژبری افزود: امكان ساخت سالن ورزشی به ازای یك مدرسه در كشور و استان سمنان امكان پذیر نیست و وزارت آموزش و پرورش تكمیل زیرساخت های ورزشی برای دانش آموزان را به صورت رویكرد منطقه ای دنبال می كند.
وی اشاره كرد: ساخت 2 سالن ورزشی در شهرهای آرادان و كلاته خیج برای تكمیل زیرساخت های ورزشی مدارس این نقاط از استان سمنان در دستور كار است.
مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان اظهار داشت: اعتبارهای بخش ورزش در مدارس استان محدود است و اولویت كاری در این اداره كل برای سال جاری نوسازی مدارس تخریبی و فرسوده و استانداردسازی سامانه های گرمایشی است.
به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، در استان سمنان 793 فضای آموزشی، پنج هزار و پنج كلاس درس به مساحت 653 هزار و 934 متر مربع وجود دارد، 41 درصد كلاس های درس این استان نیازمند مقاوم سازی و 36 درصد مدرسه ها تخریبی است.
7339/6103


1397/10/20
13:28:29
5.0 / 5
4609
تگهای خبر: آموزش , آموزش و پرورش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور