هفته آینده در بروكسل؛

كارگاه مشترك ایران و اتحادیه اروپا برای همكاری علمی برگزار می گردد

كارگاه مشترك ایران و اتحادیه اروپا برای همكاری علمی برگزار می گردد به گزارش كنكوری قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از برگزاری دور سوم كارگاه مشترك جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا در زمینه های علم و فناوری اطلاع داد.حسین سالار آملی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دورسوم كارگاه مشترك جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا در زمینه های علم و فناوری هفته آینده در بروكسل برگزار می گردد.
وی افزود: در این نشست كمیسیونرهای علم و فناوری و جوانان، آموزش و ورزش، اتحادیه اروپا و روسای چند دانشگاه بزرگ كشور به همراه مسئولان وزارت علوم حضور خواهند یافت.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل اضافه كرد: تمام مدیران كل همكاری های بین المللی اتحادیه اروپا در این نشست حضور داشته و برنامه آینده همكاری های ایران با این اتحادیه، نقاط فرصت و قوت همكاری های اخیر، تجزیه و تحلیل شده و مجموعه مسائل اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی بررسی می گردد.
سالار آملی اضافه كرد: در نهایت همكاری كشور ما با كشورهای اروپایی مهم در زمینه علم و فناوری همچون آلمان، اتریش، ایتالیا و فرانسه گسترده تر می گردد.
وی تصریح كرد: كشورهای اتحادیه اروپا به همراه چین، ژاپن، روسیه و كره جنوبی جزء كشورهای هدف فعالیت علم و فناوری جمهوری اسلامی ایران قرار دارند.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل اضافه كرد: در همكاری با كشورهای هدف مذكور ۴۳۵ پروژه تحقیقاتی تابحال منعقد شده و سالانه ۲ هزارنفر از اعضای هیات علمی دانشگاه های كشورهای مذكور وارد ایران می شوند.
وی اضافه كرد: همینطور حدود یك هزار و ۶۰۰ عضو هیات علمی ایرانی برای دورهای كوتاه مدت و یا چند ماه از آزمایشگاه های مهم دانشگاه های این كشورها استفاده می نمایند و در این رفت و آمدهای علمی هزاران دانش فنی وارد كشور می گردد.

1397/10/17
14:02:22
5.0 / 5
4298
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور