میزان آگاهی عمومی به آموزش مهارتی كم است

میزان آگاهی عمومی به آموزش مهارتی كم است كنكوری: معاون آموزشی، پژوهشی و برنامه ریزی اداره كل فنی و حرفه ای استان اصفهان اظهار داشت: میزان آگاهی عمومی مردم نسبت به دوره های آموزش مهارتی كه سبب كارآفرینی و اشتغالزایی می شود، كم و محدود است.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، عباس مهدیان روز دوشنبه در نشست خبری در سالن اجتماعات مجتمع مطبوعاتی اصفهان اضافه كرد: 75 درصد دوره های آموزش های فنی و حرفه ای به دوره های مهارتی اختصاص دارد، اما بسیاری این دوره ها را نمی شناسند و یا اطلاعات كمی از آن دارند.
وی افزود: معضل یاد شده نیازمند لطمه شناسی است، اما در مجموع به غیر از چالش های فرهنگی، ضعف در اطلاع رسانی دلیل اصلی این مساله به حساب می آید.
معاون فنی و حرفه ای استان اصفهان با اشاره به اینكه تنوع بخشی به رشته ها و حرفه های آموزشی در این مجموعه در دستور كار قرار دارد، اشاره كرد: آموزش های جانبی موسوم به آموزش های نَرم رویكرد دیگر فنی حرفه ای است تا دانش آموختگان به غیر از رشته تخصصی اصلی، موضوعات و رشته های جانبی در امتداد كارآفرینی باز فرا بگیرند.
به گفته اوامسال50 عنوان رشته حرفه ای جدید به دوره های آموزشی فنی و حرفه ای اصفهان افزوده شده است.
مهدیان با اشاره به اینكه 6 هزار استاندارد در سطح جهانی تعریف شده است، اشاره كرد: حدود یكهزار استاندارد از این مجموع در دوره های فنی و حرفه ای استان اصفهان رعایت میگردد.
وی بلاعوض بودن برخی دوره های آموزشی فنی و حرفه ای را مطلوب ارزیابی كرد و اضافه كرد: این امر به افزایش حضور علاقه مندان می انجامد و سبب كارآفرینی و اشتغالزایی خواهد شد.
معاون آموزشی، پژوهشی و برنامه ریزی اداره كل فنی و حرفه ای استان اصفهان توجه به آموزش تمامی اقشار مردم را ضروری خواند و اظهار داشت: این سازمان برای اشتغال جوانان خصوصاً بانوان دوره های متعددی برگزار كرده است.
مهدیان محدودیت های مالی و نیروی انسانی را از مشكلات سازمان فنی و حرفه ای عنوان نمود و اظهارداشت: پارینه حدود 17 میلیارد ریال برای برگزاری دوره های آموزشی در این منطقه هزینه شد، اما این مبالغ برای برگزاری دوره ها كافی نیست.
وی همین طور از برگزاری نمایشگاه ' زندگی با طعم مهارت ' با هدف توسعه مشاغل خانگی و اشتغالزایی بانوان با همكاری سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان در مجتمع مطبوعاتی اصفهان آگاهی داد و اظهار داشت: این نمایشگاه مشتمل بر 30 غرفه از امروز به مدت چهار روز پذیرای علاقه مندان است.
حدود یكهزار حرفه مهارتی در بخش های صنعت، خدمات فنی، گردشگری، آی تی، آی سی تی و مشاغل خانگی در 54 مركز آموزش فنی وحرفه ای به متقاضیان نمایش میگردد.
6020/ 6022


1397/09/26
14:59:25
5.0 / 5
4510
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , پژوهش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور