عضو شورای شهر تهران :

قشری گری باعث انقطاع تمدنی زیان بار شده است

قشری گری باعث انقطاع تمدنی زیان بار شده است به گزارش كنكوری عضو شورای شهر تهران می گوید: قشری گری در كشور، ما را از خود بیگانه كرده و یك انقطاع تمدنی زیان بار را به وجود آورده است.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حسن خلیل آبادی روز دوشنبه در آیین گشایش طرح موزه و دانش آموز در موزه ملی ایران تصریح كرد: شبكه های مجازی ما پر از مطالبی درباره كوروش است اما چرا صدا و سیما هیچ معرفی و برنامه ای از كوروش ندارد؟
وی اضافه كرد: ما اشكال سیستماتیك داریم و نمی خواهیم تغییرات را بپذیریم و این مقاومت، آثار زیانبارتری برای ما به وجود می آورد.
خلیل آبادی اظهار داشت: ما هنوز به روش سخنرانی، كلاسهای تاریخ در مدارس شهرری را اداره می نماییم درحالیكه آثار هشت هزارساله تمدنی ما در صدمتری كلاس آنهاست و در بقیه نقاط كشور هم همین وضعیت وجود دارد.
وی اظهار داشت: علت اینكه مردم ما پول و دلار خویش را در سفر به تركیه و جمهوری آذربایجان برای دیدن مقبره مفاخر و آثار تاریخی این كشورها هزینه می كنند این است كه ما در معرفی داشته های تاریخی خود به مردم، بد عمل كردیم و چه كسی مسئئول این انقطاع فرهنگی است؟
عضو شورای شهر تهران تصریح كرد: ما در حوزه ارتباط موزه ها و دانش اموزان به روز نیستیم.
وی خاطرنشان كرد: شورای شهر تهران در دوره جدید، نگاه فرهنگ محوری دارد و بر مبنای نیازهای انسان هزاره سوم برنامه ریزی می كند كه مشاركت مردمی زیادی می طلبد.

**موزه ملی ایران؛ فعال در عرضه خدمات به كودكان
مدیر موزه ملی هم در این مراسم اظهار داشت: موزه ملی ایران هم در جهت وظایف خود، گروه كودك و نوجوان را بعنوان یكی از اصلی ترین مخاطبان خود برشمرده و برای دستیابی به اهداف عالیه خود ازهیچ كوشش و استفاده از امكانات موجود در این مجموعه دریغ نمی كند.
جبرئیل نوكنده اضافه كرد: موزه ملی در صدد است تا در یك حركت جمعی و بهره مندی از توان و تخصص سایر دست اندركاران این حوزه گام های موثری را بردارد و تعامل با آموزش و پرورش استان تهران و شهرداری تهران، نشانی بر این مدعاست.
او اظهار داشت: برگزاری نشست های تخصصی حوزه كودك و نوجوان، راهنمایی و همراهی گروه های بازدید دانش آموزی از موزه های ایران باستان و موزه دیرینه شناسی و هنر اسلامی ایران، برگزاری كارگاه های بازدید ویژه نمایشگاه های داخلی و خارجی، آموزش مربیان، برگزاری كارگاه های هنری و نمایش نتایج آنها در قالب نمایشگاه، همیاری در تدوین كتب درسی و تامین منابع علمی، از اهم فعالیت های قابل اشاره است.
نوكنده خاطرنشان كرد: در رویداد بزرگ نمایشگاه لوور در تهران، یكی از بخش های بسیار مورد توجه نمایشگاه آثار حجمی كودكان 6 تا 8 ساله ای بود كه بر مبنای آثار این نمایشگاه شكل گرفت.
وی اظهار داشت: یكی دیگر از مسائل مهم و ویژه مهم موزه ملی ایران، توجه به عرضه خدمات به كودكان، نوجوانان نیازمند خدمات ویژه است و در همین راستا، برای تولید شرایط مناسب بازدید برای نابینایان و برگزاری نمایشگاهی از آثار هنری نوجوانان نابینا، طراحی و ساخت رمپ در موزه دیرینه شناسی و هنر اسلامی ایران و طراحی ویژه برای موزه ایران باستان، در تلاش هستیم.
مدیر موزه ملی اظهار داشت: می خواهیم در بازسازی موزه جدید ایران باستان، بخش های ویژه ای به گروه های كودك و نوجوان و نیازمند خدمات ویژه به صورت جداگانه اختصاص دهیم.
به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، ستاد گردشگری شهرداری تهران در جهت احیا و حفظ فرهنگ و تاریخ كشور و شهر و همینطور توسعه پایدار گردشگری شهری در تهران در جهت ارتقای آگاهی شهروندان نسبت به تاریخ و فرهنگ شهر خود اجرای طرح موزه و دانش آموز را در دستور كار قرار داده است.
براساس طرح «موزه و دانش آموز»، 2 هزار دانش آموزان تهرانی از موزه ها بخصوص موزه ملی ایران بازدید می كنند.
فراهنگ**3079** 1055


1397/09/19
14:56:08
5.0 / 5
4554
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور