44 درصد مدارس كامیاران نیازمند نوسازی و مقاوم سازی است

44 درصد مدارس كامیاران نیازمند نوسازی و مقاوم سازی است به گزارش كنكوری رئیس آموزش و پرورش كامیاران اظهار داشت: 44 درصد از 126 ساختمان فعال آموزشی این شهرستان كه 204 واحد آموزشی در آنها دایر است، نیازمند نوسازی و مقاوم سازی هستند.


هادی اله ویسی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: از این میزان، 30 مدرسه تخریبی (21 مدرسه روستایی و 9 مدرسه شهری) و 26 ساختمان هم نیازمند مقاوم سازی (15 مدرسه شهری و 11 مدرسه روستایی) هستند.
وی در مورد دیگر مشكلات حوزه آموزش شهرستان در این بخش اضافه كرد: توزیع و استقرار نامتناسب فضاهای آموزشی در مناطق شهری، نبود واحد آموزشی در شهرك های هلال احمر، مسكن مهر ژوان و منطقه فرهنگسرا از عمده این مشكلات است.
اله ویسی با اشاره به اینكه در سال تحصیلی جاری چهار پروژه جدید راه اندازی و به واحدهای آموزشی شهرستان افزوده شد، تصریح كرد: مدرسه 12 كلاسه شهری، مدرسه خیر ساز روستای زیویه، مدرسه مشاركتی روستای مروارید و مدرسه روستای آهنگران این واحدهای جدید هستند.
وی خاطرنشان كرد: در صورت همكاری ادارات خدمات رسان برق و گاز چهار پروژه دیگر در این شهرستان آماده تحویل به آموزش و پرورش است.
اله ویسی با اشاره به اینكه آموزش و پرورش كامیاران با وجود تمام مشكلات امسال موفقیت های قابل توجه ای كسب كرده است، اظهار داشت: كسب رتبه 8 كنكور سراسری توسط دانش آموز كامیارانی، كسب رتبه اول استانی در شاخصه های آموزشی دوره ابتدایی و دوره دوم متوسطه همچون این موفقیت ها است.
رئیس آموزش و پرورش كامیاران كمبود نیروی خدمتگزار در مدارس را چالشی فرا روی این نهاد دانست و افزود: كمبود نیرو در این حوزه به گونه ای است كه برخی واحدهای آموزشی شهرستان فاقد سرایدار هستند.
وی با اشاره به اینكه در حوزه جذب و پوشش تحصیلی دانش آموزان هم 172 تارك تحصیل در شهرستان داریم، تصریح كرد: از این تعداد، 92 دختر و 80 پسر هستند.
اله ویسی در مورد اقدامات انجام شده برای پیشگیری از ترك تحصیل دانش آموزان خاطرنشان كرد: با تشكیل تیم هایی به صورت حضوری با این دانش آموزان و خانواده های آنها دیدار و ضمن بررسی علل ترك تحصیل و مشكلات آنان در حال كوشش برای فراهم كردن زمینه های حضور مجدد شان در كلاس درس و ادامه تحصیل هستیم.
رئیس آموزش و پرورش كامیاران تصریح كرد: سال جاری در زمینه انتقالات و سازماندهی از ظرفیت برنامه ریزی های صورت گرفته در حوزه معاونت نیروی انسانی وزارتخانه و اداره كل استفاده شد تا در استخدامی های جدید و پذیرش دانشجو تربیت معلم (بوم تا بوم) سهم متقاضیان و دانشجویان شهرستان افزایش یابد.
اله ویسی در مورد قانون بومی گزینی و پذیرش دانشجو در آزمون كنكور هم تصریح كرد: قانون بومی گزینی دانشجویان بواسطه تعداد كم مراكز آموزش عالی و ظرفیت كم پذیرش دانشجو در دانشگاه های كردستان و علوم پزشكی اجحاف در حق دانش آموزان مستعد شهری این استان است.
به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، در سال تحصیلی جاری یك هزار و 332 معلم در شهرستان كامیاران مشغول آموزش 16 هزار و 695 دانش آموز در 204 واحد آموزشی هستند.
كامیاران با 102 هزار نفر در 65 كیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.
7349/9102


1397/09/18
14:04:16
5.0 / 5
4458
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور