درس پژوهی تبلور دانش، تجربه و خلاقیت معلمان است

درس پژوهی تبلور دانش، تجربه و خلاقیت معلمان است كنكوری: مدیركل دفتر آموزش دبستان وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: درس پژوهی تبلور دانش، تجربه و خلاقیت معلمان است و اگر پژوهش گروهی و مشاركتی باشد، نتایج بهتر و ماندگاری را به دنبال دارد.


به گزارش روز جمعه اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، مرتضی شكوهی در همایش درس پژوهی استان همدان اضافه كرد: درس پژوهی بستر مناسبی برای همفكری و هم اندیشی فعالان تعلیم و تربیت است كه با پردازش های متفاوت زمینه های آموزش درست را فراهم می آورد.
وی با بیان این كه روش های حل مسأله گوناگون و متفاوت می باشد، گفت: به تناسب صورت بندی متفاوت دانش، تجربه و تخصص افراد در پردازش موضوعات، بسیار مهم و اثرگذار می باشد.
مدیركل دفتر آموزش دبستان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت مدرسه محوری در نظام تعلیم و تربیت، عنوان كرد: امروز باید باور نماییم كه كاركردهای مدرسه تغییر كرده است.
وی با اشاره به اینكه این كه سند تحول بنیادین چهره متفاوتی از مدرسه ترسیم كرده است، اضافه كرد: بر طبق این سند كه نقشه راه ما در آموزش و پرورش است، دانش آموز فقط پذیرنده نیست، بلكه نقش فعالی در فرایند آموزش دارد.
شكوهی اظهار داشت: باید به سمت و سویی حركت نماییم كه دانش آموزان با خاصیت های منطبق با سند تحول بنیادین تربیت شوند.
وی با بیان این كه لازم است سند تحول با نگاه آزاداندیشانه مورد مطالعه قرار گیرد، افزود: این سند گرچه در بلندمدت نیازمند بازبینی است، اما امروز پیام های نوینی برای فعالان عرصه تعلیم و تربیت دارد.
مدیركل دفتر آموزش دبستان وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: با اتكای به دانش، تجربه و تخصص باید در عرصه عملی گام های موثری برای ارتقای آموزش و پرورش برداشته شود.
وی با اشاره به اینكه این مهم با تفكر و اندیشه معلم حاصل میگردد و درس پژوهی مصداق بارز آن است، بیان كرد: درس پژوهی برآمده از نیاز معلم به تفكر، دانش، خلاقیت و نوآوری است.
مدیركل دفتر آموزش دبستان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به نقش معلم و دانش آموز در فرایند آموزش، اظهار داشت: تحول واقعی در نظام تعلیم و تربیت توسط معلم و دانش آموز در كلاس درس صورت می گیرد.
9904/2090


1397/09/16
22:36:36
5.0 / 5
4996
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور