آموزش و پرورش خوزستان 10مقام درجشنواره نوجوان سالم كسب نمود

آموزش و پرورش خوزستان 10مقام درجشنواره نوجوان سالم كسب نمود كنكوری: مدیركل آموزش و پرورش خوزستان اظهار داشت: هفت دانش آموز و سه نفر از فرهنگیان این استان 10 رتبه برتر كشوری را در جشنواره ملی نوجوان سالم كسب كردند.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا محمد تقی زاده روز شنبه در آیین تجلیل از برگزیدگان كشوری جشنواره نوجوان سالم در محل آموزش و پرورش خوزستان بیان كرد: شاداب سازی محیط مدارس خوزستان در اولویت راهبردی مجموعه تعلیم و تربیت این استان است.
وی اظهار داشت: مهمترین سرمایه هر كشوری نیروی انسانی آن جامعه است و مهمترین رسالت آموزش و پرورش حفظ و پرورش این سرمایه اجتماعی است.
مدیركل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه مهمترین خاصیت نوجوان سالم را فراگیری مهارت های زندگی اجتماعی دانست و بیان كرد: دوستی، محبت، رفاقت و احترام به والدین و معلمان مهمترین مهارت های زندگی اجتماعی هستند كه دانش آموزان سالم و پویا باید در طول دوران تحصیل خود بیاموزند.
وی با اشاره به نقش مهم خانواده ها در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت، اضافه كرد: والدین بعنوان یكی از اركان مهم نظام تعلیم و تربیت قلمداد می شوند. آموزش و پرورش به دنبال پررنگ تر كردن این نقش موثر است.
تقی زاده همین طور اظهار داشت: برگزاری جشنواره نوجوان سالم گامی موثر در امتداد تقویت نقش مهم دانش آموزان و والدین در كاهش لطمه های اجتماعی در جامعه است.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره كل آموزش و پرورش خوزستان باز بیان كرد: جشنواره نوجوان سالم هر ساله در دو بخش استانی و كشوری برگزار می گردد و امسال شاهد برگزاری هفتمین دوره این مسابقات در مدارس سراسر خوزستان هستیم.
محمود معزی اضافه كرد: مهم ترین هدف از اجرای این جشنواره، گسترش نهضت فرهنگی جلوگیری از اعتیاد، رفتارهای پرخطر و لطمه های اجتماعی است.
وی افزود: شناسایی قابلیت ها و ظرفیت های مدارس و ادارات آموزش و پرورش در زمینه پیشگیری و مراقبت در مقابل لطمه های اجتماعی و معرفی دستاوردها و ابتكارات پیشگیری و مراقبت در مدارس خوزستان از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره كل آموزش و پرورش خوزستان اظهار داشت: جشنواره استانی نوجوان سالم در قالب موضوعاتی از قبیل شیوه های زندگی سالم، جلوگیری از رفتارهای پرخطر در استان برگزار می گردد و جلوگیری از گرایش به دخانیات، جلوگیری از گرایش به سوء مصرف مواد مخدر و همین طور جلوگیری از گرایش به خشونت همچون محورهای برگزاری این جشنواره در خوزستان است.
وی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره كل آموزش و پرورش خوزستان درباب زمانبندی برگزاری این جشنواره، بیان كرد: دبیرخانه استانی هفتمین جشنواره نوجوان سالم در محل اداره مراقبت در مقابل لطمه های اجتماعی اداره كل آموزش و پرورش خوزستان مستقر است. آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره 15 بهمن 97 خواهد بود.
7158/ 6037


1397/09/10
01:01:43
5.0 / 5
5178
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور