استاندار:

200 مدرسه جدید تا مهرماه 98 در هرمزگان ایجاد می شود

200 مدرسه جدید تا مهرماه 98 در هرمزگان ایجاد می شود كنكوری: استاندار هرمزگان اظهار داشت: با عنایت به آمار بالای مدارس تخریبی در استان، طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا مهرماه سال آینده (سال تحصیلی 98-99) 200 مدرسه جدید با همكاری نوسازی مدارس و بنگاه های اقتصادی در این استان ایجاد می شود.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، فریدون همتی عصر پنجشنبه در مراسم تكریم و معرفی مدیران كل آموزش و پرورش هرمزگان اظهار داشت: 100 مدرسه سهم واحدهای صنفی و بنگاه های اقتصادی استان و100 مدرسه باز با كمك اداره كل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تا مهر سال آینده ساخته و تحویل آموزش و پرورش میگردد.
وی با اشاره به این كه هر سال با همكاری مدیران، آموزش و پرورش دستخوش تغییرات مثبتی می شود، بیان داشت: در سه سال قبل جایگاه آموزش و پرورش هرمزگان در پایین جدول بود اما از سال 96 تابحال به لحاظ كسب رتبه های علمی رشد قابل توجهی یافته است و 2 رتبه تك رقمی كنكور در سالجاری را از آن خود كرده است.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: بدین سبب جهش خوبی در آموزش و پرورش صورت گرفته كه مایه امیدواری است اما كافی نیست و نمی توان با شاخص قبولی دانشگاه ها همه ابعاد را سنجید.
همتی افزود: سرمایه هر جامعه نیروی انسانی آن است كه برای كشور مهم بوده و اگر جامعه بخواهد رشد و توسعه متوازن پیدا كند، باید به آموزش و پرورش بها دهد.
وی اظهار داشت: در جمهوری اسلامی ایران بدنبال یك نظام آموزشی و پرورشی هستیم كه انسان های باورمند، فكور، اندیشمند و نخبه را تحویل جامعه دهد و می طلبد فرهنگیان كه ارزشمندترین سرمایه جامعه را در اختیار دارند، برای این قشر (دانش آموز) بیشتر وقت بگذارند.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: در همه بخش ها و عرصه ها كمبودها، نارسایی ها و مشكلات هست اما شاید در آموزش و پرورش كه آینده كشور به آن بستگی دارد، بیشتر از سایر دستگاه ها باشد كه نیاز به توجه ویژه است.

**شایسته سالاری سرلوحه مدیركل جدید آموزش وپرورش باشد
استاندار هرمزگان اظهار داشت: اساس كار مدیر كل جدید آموزش و پرورش باید بر پایه شایسته سالاری باشد و برای موفقیت در این عرصه از مشورت و خرد جمعی مدیران ارشد، نمایندگان مجلس و امامان جمعه در استان بهره بگیرند.
همتی همین طور خطاب به مدیریت جدید اشاره كرد: در عرصه آموزش و پرورش نباید از نگاه جناحی و حزبی استفاده گردد و باید با متانت و تعامل از این سرمایه عظیم مراقبت و محافظت كنید.
وی بیان داشت: بنده بعنوان رییس شورای آموزش و پرورش هرمزگان همیشه پشتیبان و در كنار این نهاد هستم و سایر مدیران دستگاه های اجرایی، امامان جمعه و نمایندگان مجلس باز برای توفیق این نهاد آموزشی كمك می كنند كه بتوانید دانش آموزان این استان را خوب تعلیم و تربیت كرده و منشا تحول و پیشرفت باشید.
رییس شورای آموزش و پرورش هرمزگان اظهارداشت: در نظام اداری برای هر شغلی در دستگاه های اداری و غیر اداری از نیروی های آموزش و پرورش استفاده میگردد اما این نهاد به سبب قداست و جایگاهی كه دارد، غیر آموزش و پرورش را نمی پذیرد.
همتی اظهار داشت: جایگاه معلم رفیع و موثر است و آموزش و پرورش كارخانه بزرگ انسان سازی است.
در اختتام این مراسم از خدمات 30 ماهه دانش هاشمی پور مدیركل سابق آموزش و پرورش هرمزگان قدردانی و موسی دادی زاده بعنوان مدیر جدید این اداره كل ارائه شد.
7195/6048


1397/09/09
01:15:45
5.0 / 5
4771
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور