8 كتاب كانون پرورش فكری در بسته آذر لاك پشت پرنده جای گرفت

8 كتاب كانون پرورش فكری در بسته آذر لاك پشت پرنده جای گرفت كنكوری: تهران- 8 كتاب كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان در بسته بیست و هفتم لاك پشت پرنده و به مناسبت اول آذر روز كتاب گردی قرار گرفته و به خانواده ها و مخاطبان پیشنهاد شده است.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، گروه داوری لاك پشت پرنده به مناسبت های مختلف لیستی از بهترین كتاب های گروه ادبیات، دین و علوم انسانی، علمی و آموزشی، هنر و سرگرمی و آثار انتشار یافته برای كودكان زیر پنج سال را معرفی و از خانواده ها دعوت می كند تا با حضور در كتاب فروشی ها و خرید كتاب های كودك و نوجوان، در این حركت فرهنگی شركت نمایند.
در بسته پیشنهادی شماره بیست و هفتم، بهترین كتاب های پاییز 1396 كه موفق به دریافت سه تا پنج لاك پشت پرنده شده اند، معرفی شده است كه در این لیست نام كتاب «خاله پیرزن» به نویسندگی و تصویرگری راشین خیریه با دریافت پنج لاك پشت، و «دعاهایی برای صلح جهانی» اثر جین گودال با ترجمه نفیسه اعرابی، مجموعه شش جلدی «ماجراهای نابغه عصر حجر» اثر جری بایلی و فلیسیالاو با ترجمه مجید عمیق و «شكل ها و حرف ها» اثر علی خدایی با دریافت چهار لاك پشت پرنده از كانون به چشم می خورد.
«یك جای بهتر» نوشته پریسا یاورزاده، «خرگوش باهوش» نوشته حسین فدایی حسین، «اسرار خانه كبوتران» اثر سوب ها دراسین گوپتا با ترجمه شهناز صاعلی و «در سكوت ماسه ها» نوشته كمال شفیعی از تولیدات كانون باز موفق به دریافت سه لاك پشت پرنده شدند.
پیش از این باز در لیست بسته های پیشنهادی گروه لاك پشت پرنده كه به مناسبت های مختلف انتشار یافت، تعداد زیادی از كتاب های داستانی و رمان نوجوان كانون به مخاطبان معرفی شده بود.
گروه داوری لاك پشت پرنده متشكل از معصومه انصاریان، محمود برآبادی، جعفر توزنده جانی، شكوه حاجی نصرالله، مینا حدادیان، شیوا حریری، شادی خوشكار، فاطمه زمانی، علی اصغر سیدآبادی، گیسو فغفوری، حدیث لزرغلامی، نلی محجوب، مریم محمدخانی، فرمهر منجزی و رویا میرغیاثی هستند.

* نمایش عروسكی «مزه دروغ تلخه» در كانون پرورش فكری
«مزه دروغ تلخه» نمایشی عروسكی است كه از روز 13 آذر روی صحنه مركز تولید تئاتر و تئاتر عروسكی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان خواهد رفت.
به گزارش كانون پرورش فكری، سمیرا یزدان پژو بعنوان كارگردان و بهرام جلالی پور بعنوان نویسنده در اثر خود روایت زنبورهایی را تصویر كرده اند كه خانواده زنبورها برای پرداخت اجاره به صاحب خانه هر روز از پگاه زود مشغول جمع آوری عسل هستند.
در این میان زنبوری به نام ویزویزو كه تنبل و بازیگوش است برای جبران تنبلی هایش مدام دروغ می گوید. تا اینكه یك روز ملخ پیری از او نشانی درخت بلوط را می پرسد ولی او برای خنده به ملخ پیر دروغ می گوید و او را اشتباه راهنمایی می كند، و همین امر موجب رخ دادن مسایلی میگردد.
این نمایش ویژه خردسالان كه از آثار بخش «نسل نو» (حمایت از استعدادهای جوان) مركز تئاتر كانون است با مشاوره ی عادل بزدوده تولید شده است.
ترانه سرا و آهنگ ساز این نمایش امیرحسین انصافی است و بازی دهندگان عروسك ها عاطفه بحرالعلوم طباطبایی، ریحانه باغبادی، سامان فرشیدنیا و سمیرا یزدان پژو هستند.
دستیار كارگردان این اثر نگار شاه علی است و طراحی صحنه، عروسك و لباس آنرا سمیرا یزدان پژو بر عهده داشته است.
همچنین ساخت دكور آن بر عهده علیرضا حسین پور، نگار شاه علی، زهرا شیخ الحكمایی و سمیرا یزدان پژو بوده است.
محمدرضا شاملوفرد طراح نور نمایش، سمیرا یزدان پژو، علی محمدی و تینا توكلی ساخت عروسك های «مزه دروغ تلخه» را بر عهده داشته اند.
این نمایش آذر و دی سال 1397 ساعت 16: 30 در تالار گلستان مركز تئاتر كانون پرورش فكری واقع در پارك لاله تهران اجرا میگردد.
علمی**1883**1440


1397/09/06
19:29:37
5.0 / 5
4753
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور