معاون وزیر آموزش و پرورش :

نگاه جدیدی به زنگ ورزش مدارس خواهیم داشت

نگاه جدیدی به زنگ ورزش مدارس خواهیم داشت كنكوری: تهران- معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: این معاونت تلاش دارد تا از راه بسترهای متناسب با دوران كودكی، فعالیت های عملی را در كنار مفاهیم علمی به دانش آموزان بیاموزد و از این منظر، نگاه جدیدی به زنگ ورزش مدارس خواهد داشت.


رضوان حكیم زاده روز یكشنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا گفت: تربیت بدنی نیاز به كتاب درسی ندارد اما امكان دارد دستور العملی نیاز باشد تا در اختیار معلمان قرار گیرد.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا برای جدی گرفتن زنگ ورزش می توان كتاب درسی جداگانه برای آن تعریف كرد، اظهار داشت: تربیت بدنی و انجام فعالیت های منظم به سلامت جسم و بهداشت روان دانش آموزان كمك می نماید و تصور نمی كنم مسائل مهارتی و عملی، نیاز به كتاب داشته باشد.
معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: امروزه محوریت كتاب یا متن در رویكردهای نوین تعلیم و تربیت چندان مورد توجه نیست و بیشتر باید اهتمام شود مهارت ها از راه تلفیق با سایر زمینه ها آموزش داده شود و در مورد تربیت بدنی هم نیازی به كتاب نیست بلكه باید در امتداد توانمندسازی معلمان و بهره گیری از فرصت زنگ ورزش برنامه ریزی شود.
حكیم زاده اضافه كرد: برای توانمندسازی معلمان دوره ابتدایی برنامه مشترك را با معاونت تربیت بدنی اجرا كردیم كه با استقبال مواجه گردید و امید است با افزایش اینگونه برنامه ها، شرایطی فراهم گردد تا زنگ ورزش در مدارس جدی تر گرفته شود.
علمی**1883**1440** 1055


1397/09/04
17:41:42
5.0 / 5
5050
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور