معاون وزیر:

سالانه 500میلیارد ریال به سوادآموزی سیستان وبلوچستان كمك می گردد

سالانه 500میلیارد ریال به سوادآموزی سیستان وبلوچستان كمك می گردد كنكوری: زاهدان - معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی اظهار داشت: این نهاد سالانه 500 میلیارد ریال به توسعه سواد آموزی سیستان و بلوچستان كمك می نماید.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا علی باقرزاده روز سه شنبه در آیین تودیع و معارفه معاون سواد آموزی اداره كل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در زاهدان تصریح كرد: با عنایت به فاصله زیاد سواد آموزی این استان با سایر نقاط كشور سازمان نهضت سواد آموزی برای توسعه علم در این نقطه از ایران اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نخواهد كرد.
وی با اشاره به اینكه سالانه حدود 45 هزار نفر در سیستان و بلوچستان برای سواد آموزی ثبت نام می كنند اظهار داشت: گاهی تعداد ثبت نام كنندگان این استان از ثبت نام شدگان 10 استان كشور بیشتر هستند كه این امر افزایش سهم منابع را به دنبال دارد.
معاون وزیر آموزش و پرورش اضافه كرد: با مصوبه دولت تدبیر و امید هر ساله اعتبار خوبی به بخش آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در قالب برنامه شتاب بخشی برای ریشه كنی بیسوادی اختصاص می یابد.
باقر زاده با اشاره به اهمیت علم و دانش اظهار داشت: اگر آموزش نباشد نه تنها صلحی پایدار نخواهد بود بلكه حتی پایه های پیشرفت حاصل شده متزلزل خواهد شد.
وی افزایش نرخ باسوادی در میان زنان سیستان و بلوچستان از 19 درصد گذشته به حدود 77 درصد كنونی را نقطه عطفی در آموزش و پرورش منطقه دانست.
مدیر كل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان هم در این مراسم اظهار داشت: این استان از نظر آموزش به علت دوری راهها، پراكندگی، كمبود امكانات، عدم تمكن مالی مردم و در اولویت قرار نداشتن آموزش برای خانواده ها خاص و دارای مشكلات فراوان است.
علیرضا نخعی اضافه كرد: با عنایت به مشكلات خاص سیستان و بلوچستان، نشاندن یك نفر بیسواد در كلاس درس با سختی های فراوانی روبه رو است.
احمد امیرشاهی معاون جدید سواد آموزی اداره كل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان هم در این مراسم اظهار داشت: با عنایت به اینكه بیسوادی یك صدمه اجتماعی به حساب می آید می طلبد با فرهنگ سازی آنرا به یك مطالبه اجتماعی تبدیل كرد.
وی تصریح كرد: سواد آموزی برنامه قوی و مدون می خواهد.
به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا در این مراسم از زحمات محمد سنجرانی معاون سواد آموزی اداره كل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان كه به افتخار بازنشستگی نایل آمده قدردانی و احمد امیر شاهی بعنوان معاون جدید ارائه شد.
7316 **6081


1397/08/29
15:06:52
5.0 / 5
4868
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور