مدیر حوزه های علمیه خواهران:

باید نگاه واقعی به ظرفیت زنان داشته باشیم

باید نگاه واقعی به ظرفیت زنان داشته باشیم كنكوری: مدیر حوزه های علمیه خواهران اظهار داشت:  در نظام آموزشی حوزه های علمیه خواهران باید نگاه واقعی به ظرفیت زنان و توانمندی آنها داشته باشیم و سرفصل های آموزشی هم با رویكرد و نگاه زنانه شكل گیرد.به گزارش كنكوری به نقل از مركز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام عبدالكریم بهجت پور در جمع مدیران مدارس علمیه خواهران استان كردستان اظهار داشت: بخش زیادی از مخاطبین ما شاید مستقیم در دسترس نباشند اما باید با فعالیت های خود جذابیت های مكتب شیعه را به آنها نشان دهیم.
وی اضافه كرد: استان كردستان نسبت به دیگر استان ها شرایط حساس و متفاوتی دارد ازاین رو باید روش ها و شیوه های تبلیغ در این استان را شناسایی و برپایه آنها حوزه های علمیه راه اندازی شود.
وی با تاكید بر اهمیت تشكیل اتاق فكر و اندیشه ورز عنوان كرد: بدون تردید تشكیل اتاق فكر و اندیشه ورز تاثیرات مثبت بسیار زیادی خواهد داشت و می تواند منجر به تعیین راهكارهای اساسی برای تبلیغ بهتر و موثرتر شود.
مدیر حوزه های علمیه خواهران عنوان كرد: قرآن در استان كردستان محور و مورد توجه است و باید بودجه مناسبی برای فعالیت های قرآنی در این استان اختصاص پیدا كند و در زمینه حفظ، تفسیر و آموزش های قرآنی تلاش بیشتری صورت گیرد.
بهجت پور تصریح كرد: در زمینه آموزش قرآن، فقه و حدیث هم آموزش های نوینی مدنظر است تا اسیر آموزش دانشگاهی و نمره مدار نباشیم تا زیبایی و شیرینی كار حوزه تجلی یابد.
وی با اشاره به اینكه امسال مهارت های تفسیر مورد توجه قرار خواهد گرفت، اظهار داشت: امسال بودجه ای در زمینه فناوری و تجهیز حوزه علمیه خواهران در كردستان اختصاص خواهد یافت و علاوه بر آن هم از صندوق تعاون برای تخصیص وام به طلبه ها حمایت می گردد.
مدیر حوزه های علمیه خواهران تصریح كرد: حوزه علمیه خواهران كردستان بعنوان یكی از بازوهای مركز مدیریت كشور مورد توجه خواهد بود و اگر لازم باشد كتابخانه عرفان و مظاهر آن در استان تجهیز و شكل خواهد گرفت.
بهجت پور تصریح كرد: متاسفانه در حاضر حاضر مشاهده می گردد كه در بعضی از حوزه های علمیه الگو و مدل آموزشی دانشگاه حاكم شده و این مسئله جذابیت حوزه های علمیه را كمتر كرده ازاین رو نیاز است تا با همفكری و شناخت وضعیت بانوان، نظام منعطف و متعادل ویژه حوزه های علمیه خواهران طراحی شود.
وی اظهار داشت: در نظام آموزشی حوزه های علمیه خواهران باید نگاه واقعی به ظرفیت زنان و توانمندی آنها داشته باشیم و سرفصل های آموزشی هم با رویكرد و نگاه زنانه شكل گیرد.
مدیر حوزه های علمیه خواهران استفاده از افراد صاحب مكتب و اندیشه را برای عضویت در هیات امنای حوزه علمیه را امری قابل توجه عنوان نمود و اضافه كرد: این افراد می توانند پشتوانه های فكری و اندیشه ای حوزه های علمیه خواهران شوند.
بهجت پور اظهار داشت: امسال برای فعالیت های فوق برنامه، اردوهای فرهنگی و تربیتی، مشاوره ها و تشكل های دانش آموختگان، ارتقای حفظ و آموزش قرآن كریم، فعالیت علمی و پژوهشی، صندوق تعاون، تجهیزات فناوری اطلاعات و تشكیل گروه های علمی در استان كردستان بودجه و اعتباراتی پیش بینی شده است.

1397/08/26
23:26:04
5.0 / 5
4501
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور