مدیر حوزه های علمیه خواهران:

باید نگاه واقعی به ظرفیت زنان داشته باشیم

باید نگاه واقعی به ظرفیت زنان داشته باشیم كنكوری: مدیر حوزه های علمیه خواهران اظهار داشت:  در نظام آموزشی حوزه های علمیه خواهران باید نگاه واقعی به ظرفیت زنان و توانمندی آنها داشته باشیم و سرفصل های آموزشی هم با رویكرد و نگاه زنانه شكل گیرد.



به گزارش كنكوری به نقل از مركز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام عبدالكریم بهجت پور در جمع مدیران مدارس علمیه خواهران استان كردستان اظهار داشت: بخش زیادی از مخاطبین ما شاید مستقیم در دسترس نباشند اما باید با فعالیت های خود جذابیت های مكتب شیعه را به آنها نشان دهیم.
وی اضافه كرد: استان كردستان نسبت به دیگر استان ها شرایط حساس و متفاوتی دارد ازاین رو باید روش ها و شیوه های تبلیغ در این استان را شناسایی و برپایه آنها حوزه های علمیه راه اندازی شود.
وی با تاكید بر اهمیت تشكیل اتاق فكر و اندیشه ورز عنوان كرد: بدون تردید تشكیل اتاق فكر و اندیشه ورز تاثیرات مثبت بسیار زیادی خواهد داشت و می تواند منجر به تعیین راهكارهای اساسی برای تبلیغ بهتر و موثرتر شود.
مدیر حوزه های علمیه خواهران عنوان كرد: قرآن در استان كردستان محور و مورد توجه است و باید بودجه مناسبی برای فعالیت های قرآنی در این استان اختصاص پیدا كند و در زمینه حفظ، تفسیر و آموزش های قرآنی تلاش بیشتری صورت گیرد.
بهجت پور تصریح كرد: در زمینه آموزش قرآن، فقه و حدیث هم آموزش های نوینی مدنظر است تا اسیر آموزش دانشگاهی و نمره مدار نباشیم تا زیبایی و شیرینی كار حوزه تجلی یابد.
وی با اشاره به اینكه امسال مهارت های تفسیر مورد توجه قرار خواهد گرفت، اظهار داشت: امسال بودجه ای در زمینه فناوری و تجهیز حوزه علمیه خواهران در كردستان اختصاص خواهد یافت و علاوه بر آن هم از صندوق تعاون برای تخصیص وام به طلبه ها حمایت می گردد.
مدیر حوزه های علمیه خواهران تصریح كرد: حوزه علمیه خواهران كردستان بعنوان یكی از بازوهای مركز مدیریت كشور مورد توجه خواهد بود و اگر لازم باشد كتابخانه عرفان و مظاهر آن در استان تجهیز و شكل خواهد گرفت.
بهجت پور تصریح كرد: متاسفانه در حاضر حاضر مشاهده می گردد كه در بعضی از حوزه های علمیه الگو و مدل آموزشی دانشگاه حاكم شده و این مسئله جذابیت حوزه های علمیه را كمتر كرده ازاین رو نیاز است تا با همفكری و شناخت وضعیت بانوان، نظام منعطف و متعادل ویژه حوزه های علمیه خواهران طراحی شود.
وی اظهار داشت: در نظام آموزشی حوزه های علمیه خواهران باید نگاه واقعی به ظرفیت زنان و توانمندی آنها داشته باشیم و سرفصل های آموزشی هم با رویكرد و نگاه زنانه شكل گیرد.
مدیر حوزه های علمیه خواهران استفاده از افراد صاحب مكتب و اندیشه را برای عضویت در هیات امنای حوزه علمیه را امری قابل توجه عنوان نمود و اضافه كرد: این افراد می توانند پشتوانه های فكری و اندیشه ای حوزه های علمیه خواهران شوند.
بهجت پور اظهار داشت: امسال برای فعالیت های فوق برنامه، اردوهای فرهنگی و تربیتی، مشاوره ها و تشكل های دانش آموختگان، ارتقای حفظ و آموزش قرآن كریم، فعالیت علمی و پژوهشی، صندوق تعاون، تجهیزات فناوری اطلاعات و تشكیل گروه های علمی در استان كردستان بودجه و اعتباراتی پیش بینی شده است.

1397/08/26
23:26:04
5.0 / 5
4483
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور