روستاهای دارای بیشترین آمار بی سوادی درهرمزگان شناسایی شدند

روستاهای دارای بیشترین آمار بی سوادی درهرمزگان شناسایی شدند كنكوری: بندرعباس- معاون سواد آموزی اداره كل آموزش و پرورش هرمزگان اظهار داشت: با همكاری دهیاری ها از هر شهرستان پنج روستایی كه دارای بیشترین آمار بی سوادی در استان هستند را شناسایی و اطلاعات آنها دریافت شده است.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، مرتضی آخش جان روز دوشنبه در دیدار با مدیركل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان اضافه كرد: با ارتباطی كه با تعدادی از دهیاران این روستاها برقرار شد، لیست تعدادی از بی سوادان را كسب كردیم.
وی بیان داشت: همكاری و همراهی دهیاران در روستاها با واحدهای سوادآموزی می تواند نقطه ی عطفی در رسیدن به ریشه كنی بی سوادی باشد.
معاون سواد آموزی هرمزگان اظهارداشت: با همكاری دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، فعالیت كمیته های سوادآموزی در روستاهای استان با سرعت بیشتری انجام میگردد.
آخش جان اظهار داشت: انتظار است بخشداری ها باز برای صدور ابلاغ اعضای كمیته ی سوادآموزی در این روستاها، همكاری لازم را داشته باشند.
وی افزود: برای هماهنگی بیشتر، آمار جذب شده ی بی سوادان به صورت هفتگی به رییس شورای پشتیبانی سوادآموزی است. گزارش میگردد.
آخش جان افزود: با عنایت به زمان اندكی كه تا اختتام مهلت جذب بی سوادان در اختیار است، نیاز به همكاری و همراهی دستگاه های متولی در بحث تشكیل كمیته سوادآموزی روستاها وجود دارد.
طبق تاكید معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، باید تا اختتام امسال برای با سواد كردن بیشتر از پنج هزار بی سواد در استان هدف گذاری و اقدامات لازم صورت گیرد.
براساس آمار ارائه شده از طرف معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش هرمزگان، پنج و 53 صدم درصد جمعیت 10 تا 49 سال این استان از نعمت سواد بی بهره هستند كه بیشتر این افراد را زنان روستایی تشكیل می دهند.
شهرهای بندرعباس، میناب و جاسك بیشترین جمعیت بی سواد را در استان هرمزگان دارند.
طبق آمار اسفند ماه پارسال نیز، در گروه سنی 10 تا 49 سال تعداد 2 میلیون و 692 هزار و 389 نفر بی سواد در كشور می باشند كه از این تعداد 64 هزار و 764 نفر مربوط به هرمزگان است.این تعداد شامل 26 هزار و 399 مرد و 38 هزار و 365 زن هستند.
در گروه سنی 6 سال به بالاتر باز در هرمزگان، 185 هزار و 786 نفر معادل 12 و یك دهم درصد بی سواد هستند.
میزان باسودی جمعیت 6 ساله ها و بالاتر در این استان 87 و 7 دهم بوده و از استان هایی شمرده می شود كه بیشترین میزان باسوادی را بین سال های 90 تا 95 در جمیعت 6 ساله ها و بالاتر به خود مختص كرده است.
7195/6048


1397/08/21
18:59:11
5.0 / 5
5304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور