1200 نیروی متخصص درس تربیت بدنی در آذربایجان غربی فعال است

1200 نیروی متخصص درس تربیت بدنی در آذربایجان غربی فعال است كنكوری: ارومیه- معاون تربیت بدنی و سلامت اداره كل آموزش و پرورش آذربایجان غربی اظهار داشت: یكهزار و 200 نیروی متخصص درس تربیت بدنی در استان فعالیت دارد ولی این رقم پاسخگوی نیازها در این درس مهم نیست.


ولی حسینی روز چهارشنبه در جشنواره آغاز المپیادهای درون مدرسه ای ورزشی دانش آموزان عشایر آذربایجان غربی با رویكرد بازی های بومی و محلی در شوط اضافه كرد: آموزش و پرورش استان برای پوشش كمبود های خود در سال تحصیلی جاری و آینده، دوره های ویژه آموزش نیروی انسانی را برای عرضه این درس اجرایی كرده است.
وی افزود: در دوره ابتدایی 24 هزار ساعت درس تربیت بدنی تعریف شده كه فقط 9 هزار ساعت آنرا معلمان متخصص پوشش می دهند و بقیه خالی می ماند.
وی بیان كرد: سه هزار و 600 نفر از معلمان پایه ابتدایی در جهت تدریس درس تربیت بدنی طی دوره هایی توانمند سازی می شوند تا بخشی از نیروی مورد نیاز برای تدریس در این بخش جبران شود.
به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، در این جشنواره یكروزه كه با حضور 400 نفر از دانش آموزان عشایری شوط برگزار شد، دانش آموزان به رقابت با یكدیگر در زمینه بازی های بومی و محلی پرداختند.
پخت غذاهای محلی توسط دختران دانش آموز عشایری و پخت نان محلی از بخش های جنبی جشنواره ورزشی دانش آموزان بود.
بازی هایی چون بش داش/پنج سنگ/، آرادا ووردی /وسطی/، طناب زنی و تلیس تلیس همچون بازی های بومی محلی شهرستان شوط است.
7125/2093


1397/08/03
22:53:56
5.0 / 5
4536
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور