با اجرای بازچرخانی آب خاكستری صورت می گیرد؛

صرفه جویی سالانه ۲ میلیون لیتر آب شرب در پردیس علوم دانشگاه تهران

صرفه جویی سالانه ۲ میلیون لیتر آب شرب در پردیس علوم دانشگاه تهران كنكوری: سالانه ۲ میلیون لیتر آب شرب با اجرای طرح بازچرخانی آب خاكستری در پردیس علوم دانشگاه تهران صرفه جویی می گردد.به گزارش كنكوری به نقل از دانشگاه تهران، با اجرای بازچرخانی آب خاكستری توسط هسته حذف، بازیافت و بهیافت آلاینده های شیمیایی سالانه ۲ میلیون لیتر آب شرب در پردیس علوم دانشگاه تهران صرفه جویی می گردد.
ایران به علت شرایط جغرافیایی و كمبود نزولات جوی و بخصوص در خلال سال های اخیر با كمبود آب مواجه بوده و ضروری می باشد در این مورد چاره اندیشی شود.
بازیافت آب خاكستری علاوه بر تولید یك منبع جایگزین برای مصارفی نظیر فلاش تانك ها و آبیاری، باعث كاهش بار ورودی به تصفیه خانه های فاضلاب و كاهش هزینه های انتقال و صرفه جویی آب مصرفی می گردد.
در این راستا طرح بازیافت آب خاكستری در پردیس علوم دانشگاه تهران توسط علیرضا بدیعی استاد دانشكده شیمی پردیس علوم وارد مرحله اجرایی شده و تابحال بخشی از این پروژه به صورت عملی اجرا شده كه با فراهم سازی امكانات و تجهیزات به صورت كامل اجرا خواهد شد.
پردیس علوم دانشگاه تهران با حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجو و ۵۰۰ كارمند و عضو هیات علمی سالانه به صورت متوسط دو میلیون لیتر فاضلاب تولید می گردد. سالانه این حجم آب بدون استفاده به سیستم فاضلاب شهری وارد می گردد. این در شرایطی است كه بازچرخانی و بازیافت آب خاكستری مزایای بسیاری دارد و سبب صرفه جویی قابل توجه در مصرف آب و سایر هزینه های مرتبط می گردد.
در این طرح با استفاده از یك سیستم تصفیه ساده، طی چند مرحله تصفیه اولیه بر روی فاضلاب انجام و آب فاضلاب جهت استفاده مجدد آماده می گردد.
با توجه به اینكه مشكل اصلی در استفاده از فاضلاب، آلودگی میكروبی است در این طرح از روش های نوین مانند روش میكروب زدایی فوتوكاتالیستی برای حذف آلاینده های میكروبی استفاده و آب تصفیه شده باردیگر جهت استفاده در فلاش تانك ها به سیستم بازگردانده می گردد.

1397/08/01
21:50:11
5.0 / 5
4312
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور