در گفتگو با مهر عنوان شد؛

نام ۲دانشگاه ایرانی در رتبه بندی موضوعی تایمز، بهترین ها در ۳ رشته

نام ۲دانشگاه ایرانی در رتبه بندی موضوعی تایمز، بهترین ها در ۳ رشته كنكوری: استاد علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شیراز اظهار داشت: موسسه تایمز رتبه بندی رشته های موضوعی دانشگاه های جهان را منتشر نمود كه در این رتبه بندی نام ۲دانشگاه تهران و اصفهان هم قرار گرفته است.جعفر مهراد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نظام تایمز رتبه بندی رشته های موضوعی دانشگاه های جهان را در حوزه های آموزش، حقوق، علوم اجتماعی و تجارت و اقتصاد منتشر نمود.
وی اضافه كرد: برپایه این رتبه بندی دانشگاه های برتر كشورهای مختلف در رشته هنرها و علوم انسانی هم ۳۱ اكتبر معرفی خواهند شد.
استاد علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شیراز تصریح كرد: در رتبه بندی تایمز در رشته آموزش تعداد ۴۲۸ دانشگاه برتر جهان معرفی شده است. سال گذشته، تعداد دانشگاه هایی كه بعنوان دانشگاه های ممتاز اعلام گردید تنها ۱۰۰ دانشگاه بود.
مهراد عنوان كرد: دانشگاه استنفورد با كسب امتیاز ۹۲/۸ در صدر جدول رتبه بندی قرار دارد و رتبه دانشگاه هاروارد دوم است.
وی تصریح كرد: در رشته آموزش از جمهوری اسلامی ایران تنها دانشگاه تهران با كسب امتیاز های ۱۸/۷، ۱۳/۱، ۴۲/۸، ۳۵/۹ و ۲۶/۱ به ترتیب در شاخص های آموزشی، پژوهشی، استنادی، درآمد صنعتی و چشم انداز بین المللی رتبه ای بین ۳۰۱ تا ۴۰۰ كسب كرده كه بعنوان دانشگاه ممتاز معرفی شده است.
استاد علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شیراز اظهار داشت: در رشته حقوق دانشگاه استنفورد، دانشگاه دوك و دانشگاه كمبریج با كسب امتیاز های ۸۲، ۸۰/۷ و ۸۰/۶ به ترتیب رتبه های اول تا سوم دانشگاه های معتبر جهان را در این رشته موضوعی بدست آورده اند. رتبه های چهارم و پنجم با امتیاز های ۸۰ و ۷۸/۶ در اختیار دانشگاه های ییل و آكسفورد است.
وی اضافه كرد: دانشگاه ملبورن استرالیا اولین دانشگاه خارج از آمریكای شمالی و اروپای غربی است كه با امتیاز ۷۵/۳ موفق به كسب رتبه دهم رشته حقوق دانشگاه های جهان شده است و دانشگاه های ایران در میان ۱۸۷ دانشگاهی كه معرفی شده اند مشاهده نمی گردد.
بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اظهار داشت: در این رتبه بندی رشته تجارت و اقتصاد شامل بازرگانی، مدیریت، حسابداری، امور مالی، اقتصاد و اقتصاد سنجی است.
مهراد عنوان كرد: در این رشته تعداد ۵۸۵ دانشگاه برتر جهان معرفی شده كه سال قبل تعداد دانشگاه های برتر معرفی شده ۲۰۰ مورد بود.
وی تصریح كرد: در تجارت و اقتصاد انستیتو فناوری ماساچوست با امتیاز ۹۳ رتبه اول را در اختیار دارد. رتبه های دوم تا پنجم به دانشگاه های استنفورد با امتیاز ۹۰/۷، آكسفورد با امتیاز ۹۰/۵، كمبریج با امتیاز ۸۸/۶ و دوك با امتیاز ۸۷/۷ رسیده است.
بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اظهار داشت: اولین دانشگاه خارج از آمریكای شمالی و اروپای غربی كه در رشته تجارت و اقتصاد بعنوان دانشگاه ممتاز معرفی شده، دانشگاه ملی سنگاپور است كه موفق به كسب امتیاز ۸۰/۷ شده است.
مهراد اظهار داشت: از جمهوری اسلامی ایران رتبه دانشگاه تهران در دامنه ای بین ۳۰۱ تا ۴۰۰ قرار دارد. رتبه دانشگاه اصفهان هم +۵۰۰ است.
وی اضافه كرد: امتیاز های آموزشی، پژوهشی، استنادی، درآمد صنعتی و چشم انداز بین المللی دانشگاه تهران به ترتیب ۲۶/۲، ۱۸، ۶۲/۸، ۳۹/۴ و ۱۶/۱ است.
بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام تصریح كرد: دانشگاه اصفهان هم در شاخص های یاد شده به ترتیب امتیازهای ۱۸/۲، ۲۰/۵، ۱۲/۱، ۸۷/۴ و ۱۰/۱ را بدست آورده است.
وی تصریح كرد: در رشته علوم اجتماعی دانشگاه آكسفورد با كل امتیاز ۹۳ در راس جدول رتبه بندی قرار دارد. انستیتو ERG زوریخ و دانشگاه آمستردام در متن قاره اروپا به ترتیب با كسب امتیاز های ۷۶/۹ و ۷۶/۲ در رتبه های ۲۰ و ۲۱ قرار دارند.
بنیاگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام افزود: در این رتبه بندی دانشگاه ملی سنگاپور اولین دانشگاه برتر آسیا است كه رتبه ۲۲ را در دست دارد. رتبه دانشگاه پكن ۲۳ و دانشگاه شینگهوا ۳۷ است.
مهراد عنوان كرد: از جمهوری اسلامی ایران تنها دانشگاه برتر این نظام رتبه بندی در رشته علوم اجتماعی دانشگاه تهران است كه رتبه آن در دامنه ای بین ۴۰۱ تا ۵۰۰ قرار دارد. در این رتبه بندی ۶۶۶ دانشگاه برتر در رشته علوم اجتماعی معرفی شده است.
وی اضافه كرد: امتیاز دانشگاه تهران در شاخص های آموزشی ۲۸، پژوهشی ۱۱/۵، استنادی ۳۷/۱، درآمد صنعتی ۳۳/۲ و چشم انداز بین المللی ۳۷/۷ است.
بیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اظهار داشت: پنج دانشگاه نخست رتبه بندی تایمز در رشته علوم اجتماعی شامل دانشگاه های آكسفورد، استنفورد، ام ای تی، هاروارد و پرینستون است. از كل ۲۰ دانشگاه نخست تایمز در رشته علوم اجتماعی ۱۶ دانشگاه به آمریكا و چهره دانشگاه به انگلستان و سویس متعلق می باشد.

1397/07/27
22:22:34
5.0 / 5
4571
تگهای خبر: آموزش , استاد , پژوهش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور