دانش آموزان خوزستان زیرپوشش طرح حمایتی اجتماعی قرارگرفتند

دانش آموزان خوزستان زیرپوشش طرح حمایتی اجتماعی قرارگرفتند كنكوری: اهواز - معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان اظهار داشت: دانش آموزان خوزستان زیر پوشش طرح مداخله حمایت های روانی اجتماعی قرار گرفتند.


محمود معزی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه این طرح برای دانش آموزان تمامی مقاطع تحصیلی برگزار می شود، اضافه كرد: این طرح شامل مجموعه ای از خدمات و اقدامات مختلف در جهت مصونیت بخشی و توانمند سازی دانش آموزان در جهت پیشگیری از گرایش آنها به صدمه های اجتماعی است كه توسط اداره مراقبت در برابر صدمه های اجتماعی اجرا می گردد.
وی غربالگری، آموزش، مشاوره، درمان، مددكاری و بازتوانی را از مراحل انجام طرح مداخله و حمایت های روانی- اجتماعی ویژه دانش آموزان صدمه دیده دانست و اظهار داشت: مرحله اول این طرح برای نوجوانان در معرض خطر انجام می گردد اما مرحله نهایی این طرح شامل درمان و بازتوانی دانش آموزان صدمه دیده خواهد بود.
وی بیان كرد: مراقبت مستمر نسبت به وضعیت خطر پذیری نوجوانان و مدارس خوزستان و طراحی الگو و ارائه خدمات برای مصونیت بخشی به دانش آموزان در معرض خطر و صدمه دیده بخشی از اهداف طرح مداخله روانی اجتماعی است.
معزی افزود: به منظور ظرفیت سازی برای مداخله سریع، به موقع و موثر در فوریت های اجتماعی دانش آموزان كارگاه های آموزشی سراسری «مدیریت مورد» هم برگزار گردید كه در این كارگاه ها مباحثی با عنوان آشنایی با اورژانس اجتماعی، شناسایی و غربالگری دانش آموزان در معرض خطر و صدمه دیده و نحوه مداخله مختصر و مراقبت اولیه در مدرسه مورد بررسی قرار گرفت.
در خوزستان یك میلیون و یكصد هزار دانش آموز در بیشتر از هشت هزار مدرسه مشغول به تحصیل هستند.
7158/ 6037


1397/07/22
21:54:10
5.0 / 5
4379
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور