اعتراض جمعی از دانشجویان پیام نور گتوند به جابه جایی كلاس ها

اعتراض جمعی از دانشجویان پیام نور گتوند به جابه جایی كلاس ها كنكوری: دزفول - حدود 200 نفر از دانشجویان رشته های مختلف بخصوص حقوق و الهیات دانشگاه پیام نور شهر گتوند نسبت به انتقال كلاس های خود به یكی از شهرهای این شهرستان اعتراض دارند.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا دانشگاه پیام نور در ایام گذشته در اطلاعیه ای از برگزاری كلاس های رشته حقوق و الهیات در دانشگاه پیام نور شهر تركالكی اطلاع داد درحالی كه دانشجویان برای انتخاب واحد، دانشگاه پیام نور شهر گتوند را انتخاب كرده بودند.
جمعی از دانشجویان رشته های حقوق و الهیات دانشگاه پیام نور گتوند روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا نسبت به جابه جایی كلاس های درس خود اعتراض كردند.
آنها جابه جایی كلاس های درس پس از انتخاب واحد را مغایر قانون دانستند و اعلام كردند در صورت اجرای این كار یا انصراف خواهند داد و یا در كلاس های درس حاضر نخواهند شد.
این دانشجویان با نوشتن درخواست كتبی اعتراض آمیز و ارسال آن به دانشگاه پیام نور گتوند، فرمانداری، دادگستری، اداره اطلاعات، نیروی انتظامی، ناحیه مقاومت بسیج گتوند و دیگر ادارات و دستگاه های مربوطه خواهان جلوگیری از این اقدام و رسیدگی به وضعیت دانشگاه پیام نور گتوند شدند.
یكی از دانشجویان رشته حقوق دانشگاه پیام نور شهر گتوند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه دانشگاه پیام نور گتوند فضای كافی برای برگزاری كلاس های درس را دارد، اظهار داشت: شغل بنده كارگری است و در هزینه های دانشگاه مانده ام؛ با عنایت به اعلام دانشگاه درمورد انتقال كلاس ها به دانشگاه پیام نور شهر تركالكی، مشكلاتی نظیر طولانی شدن مسیر برگزاری كلاس ها و مسائل مالی برایم پیش آمده است بنابراین ضمن اعلام مخالفت، درصورت جابه جایی كلاس های درس در این ترم انصراف خواهم داد.
محمد حسینی با اشاره به اینكه با این كار حق دانشجویان ضایع خواهد شد، اضافه كرد: مسئولان دانشگاه پیام نور گتوند در زمان انتخاب واحد هیچ هماهنگی با دانشجویان انجام ندادند و این مورد را پس از انتخاب واحد به دانشجویان اعلام نمودند.
یكی دیگر از دانشجویان با اشاره به اینكه رئیس دانشگاه حدود 14 روز است كه در دانشگاه حضور ندارد، اظهار داشت: اگر دانشگاه می خواست كلاس های درس را به شهر دیگری انتقال دهد چرا این كار را پیش از انتخاب واحد انجام نداد.
موسی محمدی اضافه كرد: انتقال كلاس های درس خطرات جاده ای دارد آیا ددانشگاه مسئولیت این حوادث را برعهده می گیرد؟
رئیس دانشگاه پیام نور گتوند درباره این مشكل به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دانشگاه با عنایت به تعداد دانشجویان و وضعیت آن آینده خوبی دارد اما در گذشته فضای مناسبی برای این دانشگاه در نظر گرفته نشده است.
فرهاد كیانفر اضافه كرد: اعتراض برگزاری كلاس های رشته های حقوق و الهیات پیام نور گتوند در دانشگاه پیام نور تركالكی از سوی دانشجویان قابل قبول نیست.
وی با اشاره به اینكه موافق استقرار و واحد بودن دانشگاه پیام نور در شهر گتوند هستم، اضافه كرد: این تصمیمی بوده است كه از جانب هیات رئیسه دانشگاه پیام نور استان خوزستان برای كاهش هزینه ها صورت گرفته است و بنده هم از اداره متبوع خودم تبعیت می كنم و نمی توانم تصمیم آن ها را نادیده بگیرم.
رئیس دانشگاه پیام نور گتوند اظهار داشت: بهتر است مسئولان شهرستان گتوند با دانشگاه پیام نور استان خوزستان نشست و مكاتبه ای داشته باشند تا فضایی برای دانشگاه فراهم نمایند و اگر فضایی برای دانشگاه مهیا نشود، چه بسا رشته های دیگر دانشگاه هم انتقال داده می شوند.
كیانفر همینطور درمورد مشكلات ساختمان دانشگاه پیام نور تصریح كرد: اگر مسئولان شهرستان گتوند نسبت به تهیه ساختمان برای این دانشگاه اقدام نمایند آنرا تجهیز می نماییم، ضمن اینكه در تلاش هستیم تا با اضافه كردن رشته های جدید به دانشگاه گتوند آنرا توسعه دهیم.
فرماندارگتوند هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جابه جایی كلاس های درس دانشگاه پیام نور خلاف است و رفع این مشكل دانشجویان در حال پیگیری است.
علی خدری غریبوند اضافه كرد: در گفت و گوی تلفنی با علیرضا اقبالی رئیس دانشگاه پیام نور استان خوزستان اعتراض خویش را نسبت به این مورد اعلام كردم و هرعواقبی كه رخ بدهد، مسئولیت آن با دانشگاه پیام نور استان خوزستان است.
وی با اشاره به اینكه ریاست دانشگاه پیام نور گتوند بیشتر از 14 روز است كه در شهرستان حضور ندارد، ولی در جریان این اقدام غیر قانونی قرار دارد، اظهار داشت: پس از حضور ریاست دانشگاه پیام نور گتوند این مورد را بررسی و از این اقدام جلوگیری می نماییم.
فرماندار گتوند اضافه كرد: با عنایت به فضای دانشگاه بزودی با همكاری آموزش و پرورش محیطی مناسب برای دانشگاه در شهر گتوند فراهم می گردد.
به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، با عنایت به اعتراض دانشجویان به صورت حضوری در ادارات و دستگاه های ذیربط و مجامع عمومی و همینطور فضای مجازی، نیاز است مدیریت دانشگاه پیام نور استان خوزستان و مسئولان شهرستان گتوند نسبت به رفع مشكلات و توسعه دانشگاه های پیام نور گتوند و تركالكی اقدام نمایند تا از دغدغه دانشجویان و خانواده های این قشر كاسته شود.
دانشگاه پیام نور شهر گتوند با بیشتر از 750 دانشجو یكی از پرجمعیت ترین دانشگاه های پیام نور است و این دانشگاه به نسبت رشته رتبه برتر در سه سال اخیر در میان واحد های دانشگاهی استان در جذب دانشجو را دارد.
شهرستان گتوند در شمال استان خوزستان دارای 2 بخش مركزی و عقیلی و پنج شهر گتوند، تركالكی، جنت مكان، صالح شهر، سماله و 45 روستا است.
3022/7467


1397/07/19
15:18:49
5.0 / 5
4805
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور