488 نفر در دانشگاه فرهنگیان رسالت دختران زاهدان پذیرش شدند

488 نفر در دانشگاه فرهنگیان رسالت دختران زاهدان پذیرش شدند كنكوری: زاهدان - سرپرست دانشگاه فرهنگیان رسالت دختران زاهدان اظهار داشت: 488 نفر مهرماه امسال در این دانشگاه پذیرش شدند كه نسبت به سال قبل حدود سه برابر افزایش داشته است.


سعیده سرگلزایی مقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: با عنایت به اینكه ظرفیت این دانشگاه حجم پذیرش این تعداد دانشجو را نداشت با همكاری اداره كل آموزش و پرورش استان امكانات خوابگاه و برگزاری كلاس برای 230 دانشجو در چهار شهرستان چابهار، سراوان، زابل و ایرانشهر فراهم گردید تا كمكی به كمبود معلم در نظام آموزشی استان شود.
وی تعداد رشته های دانشگاه فرهنگیان دختران رسالت زاهدان را 6 رشته عنوان نمود و اضافه كرد: ضروری می باشد با عنایت به نیاز سیستان و بلوچستان به معلم مسئولان تلاش خویش را برای گسترش این دانشگاه بكار گیرند.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان رسالت دختران زاهدان ظرفیت كلی این دانشگاه را 500 دانشجو ذكر كرد.
به گفته مدیركل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان مهمترین مشكل این نهاد نیروی انسانی است به صورتی كه این استان با عنایت به گستردگی و پراكندگی با كمبود 12 هزار معلم روبرو است.
علیرضا نخعی تصریح كرد: در كشور به ازای هر 12 دانش آموز یك معلم اما در سیستان و بلوچستان به ازای هر 17 دانش آموز یك معلم وجود دارد و چنانچه 12 هزار معلم جدید به این مجموعه افزوده شود این استان به میانگین كشوری می رسد.
به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا 720 هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی 97-98 در 6 هزار و 600 مدرسه با 40 هزار فرهنگی سال تحصیلی جدید را آغاز كردند.
7316 **6081


1397/07/18
13:16:45
5.0 / 5
4592
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور